Polícia v noci spozorovala muža kľačiaceho na chodníku. Vyzeral, že potrebuje pomoc

Nočný zásah policajtov v Nitre súvisel s drogami. Mladý muž skončil s obvinením.

foto ilustračná (pixabay.com)

K zásahu motorizovanej pohotovostnej jednotky došlo na ulici Na Hôrke v nočných hodinách, kedy hliadka spozorovala muža kľačiaceho na chodníku. Najprv situácia vyzerala, že dotyčný potrebuje pomoc a že je zranený. Okrem toho sa podobal na osobu, ktorá je aktuálne v pátraní. Keďže tiež platí zákaz vychádzania, policajti sa rozhodli muža skontrolovať.

Začali s ním komunikovať a vyzvali ho, aby im predložil preukaz totožnosti.

„27 ročný muž bol od začiatku kontroly značne nervózny, roztržitý a javil známky požitia buď alkoholických nápojov alebo omamných a psychotropných látok,“ uviedol Krajské riaditeľstvo Policajného zboru SR v Nitre. Na základe zjavných ťažkostí ho jednotka vyzvala k dobrovoľnému vydaniu veci pochádzajúcej z trestnej činnosti, ak sa takéto predmety uňho nachádzajú. „Muž vydal policajtom okrúhlu uzavretú umelohmotnú nádobu s obsahom zelenej sušiny, ušúľanú cigaretu ,joint‘ s obsahom zelenej sušiny, papieriky na šúľanie, drvičku s obsahom zelenej sušiny a digitálnu váhu,“ opisuje nitrianska krajská polícia.

zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Policajti následne muža zadržali a vykonali s ním procesné úkony.

Podrobil sa tiež dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. „V danej veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi,“ dodáva polícia.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password