Policajti v Nitre pri akcii zadržali dve osoby: Na sex predávali iba 15-ročné dievča

Polícia Nitrianskeho kraja informovala o „otrasnom prípade“. Zadržali dve osoby, ktoré využívali neľahkú životnú situáciu dievčaťa.

Žena a muž vo veku 31 rokov sú už obvinení zo zločinu obchodovania s ľuďmi. Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii navrhne prokurátorovi ich väzobné stíhanie. „Obvinená žena mala vlani v lete ponúknuť ubytovanie v tom čase 15-ročnému dievčaťu, ktoré bolo v zlej sociálnej, ekonomickej a rodinnej situácii. Po príchode do rodinného domu jej teraz už obvinená mala založiť účet na sociálnej sieti a ponúkať ju na sexuálne služby,“ vysvetľuje polícia dôvody zadržania.

Prípad sexuálneho vykorisťovania objasňovali príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii. Dvojicu zadržali pri policajnej akcii v Nitre. „Zarobené peniaze mali byť použité na uhradenie poplatkov súvisiacich s ubytovaním,“ pokračuje nitrianska krajská polícia. Keď dievča odmietlo poskytovať sexuálne služby, dvojice jej mala bez jej vedomia podávať omamné látky.

„Vzhľadom na to, že čin spáchali na chránenej osobe, hrozí páchateľom po dokázaní viny trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov,“ znie zatiaľ verdikt polície.

foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password