Policajti na Sviatok práce núdzu o prácu nemali: Zasahovali na smeráckom proteste aj pri nezodpovedných vodičoch

Niektorí vodiči sa zrejme rozhodli 1. máj osláviť aj s alkoholom. Problém nastal, keď si v podguráženom stave sadli za volant a vybrali sa na cesty.

Dopravným policajtom sa v Nitrianskom kraji včera podarilo odchytiť hneď sedem nezodpovedných vodičov.

„44 ročný muž v obci Žihárec nafúkal 1,08 promile, 20 ročný vodič v Nitre nafúkal 1,19 promile, 76 ročný muž v obci Modrany nafúkal 1,73 promile, 20 ročný vodič v obci Kamenín nafúkal 1,79 promile, 59 ročný občan Maďarskej republiky nafúkal 1,96 promile, 50 ročný muž medzi Želiezovcami a obcou Sikenica nafúkal 2,10 promile,“ vymenúva rad problémových šoférov nitrianska krajská polícia.

Šesticu dopĺňa 46 ročný vodič, ktorý v Nitrianskych Hrnčiarovciach pravdepodobne nezvládol riadenie. Najprv narazil do odstavenej Škody Fábie, potom do oplotenia rodinného domu. „Policajti vyzvali vodiča, aby sa podrobil dychovej skúške, ktorú však odmietol. Taktiež odmietol odber biologického materiálu na zistenie prítomnosti alkoholu,“ informuje krajská polícia.

Všetci vodiči skončili v policajnej cele a je voči nim vedené trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Sviatok práce sa oslavoval aj na Svätoplukovom námestí v Nitre. Zasahovať musel policajný antikonfliktný tím

Politická strana SMER-SD sa v nedeľu vybrala do Nitry. Spolu s ňou prišli do mesta na vopred ohlásené zhromaždenie ľudia aj z iných miest Slovenska. Zviesť sa mohli autobusmi, ktoré objedala strana.

Podľa TASR Svätoplukovo námestie zaplnilo približne 2 500 ľudí. Prvomájové oslavy dopĺňali protestné vyjadrenia proti vláde, prezidentke Čaputovej aj proti možnosti vydať Roberta Fica na väzobné stíhanie. V jednej chvíli musel na mieste zasahovať policajný antikonfliktný tím. Dôvodom bol útok na staršieho muža, ktorý na zhromaždenie prišiel s fotografiou zavraždeného novinára Jána Kuciaka.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password