Policajti mali rušný víkend: chytili hneď troch opitých vodičov, ďalšieho so zákazom jazdiť do roku 2100!

Aká je štatistika nepoučiteľných vodičov za tento víkend?

Ako v pondelok informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre, muži zákona v rámci nitrianskeho kraja odhalili počas víkendu troch vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu a jedného vodiča, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia a navyše má aj udelený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.

Vodiči si až do svojho vytriezvenia posedeli v policajnej cele. Na krku majú trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

„Prvého vodiča kontrolovali dopravní policajti z Levíc v obci Tekovské Lužany. 19-ročný mladík bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,68 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 1,42 promile,“ napísala polícia na sociálnej sieti.

Druhý, 50-ročný vodič pri obci Beladice nafúkal 0,76 mg/l alkoholu, čo predstavuje 1,58 promile, a tretí,  37-ročný vodič v obci Čalovec nafúkal 0,93 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 1,94 promile.

„Štvrtý vodič bol v Nitre kontrolovaný hliadkou Pohotovostnej motorizovanej jednotky, pričom bolo zistené, že ide o 39-ročného muža, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia a jazdil v čase zákazu činnosti viesť motorové vozidlá až do roku 2100,“ uviedlo krajské riaditeľstvo.

Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Televízia Nitrička

Forgot Password