Policajné zložky zasahovali v ZŠ Kolárovo

Polícia Slovenskej republiky zverejnila video zásahu zo základnej školy.

Pre malého Tomáša, žiaka, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou, si pripravili muži a ženy zákona predvianočné prekvapenie.

Zdroj: Polícia SR

Všetko odštartoval list Tomášovej maminy, ktorá žiadala políciu prostredníctvom listu o radu, kde zohnať pre svojho syna policajné oblečenie. Ďalej napísala, že Tomáško obdivuje policajtov a sú mu veľkým vzorom. Chlapec sa podľa slov jeho maminy oblieka do policajného oblečenia, ktoré zohnali v obchode, no všetko sú to len napodobeniny, nie oficiálny úbor.

Zdroj: Polícia SR

Reakcia nenechala na seba dlho čakať a členovia zboru sa rozhodli pomáhať a chrániť netradičným spôsobom. Rozhodli sa navštíviť malého chlapca počas vyučovania a obdarovať ho rôznymi darčekmi v podobe policajného trička, čiapky, reflexných prvkov a plakety policajného oddelenia.

Zdroj: Polícia SR

To však nebolo všetko, Tomáš sa stretol aj s dvomi kukláčmi v plnej výstroji, ktorí ho zviezli v služobnom zásahovom vozidle. Chlapca posadili dopredu a oboznámili ho s interiérom auta. Na starosť dostal policajnú sirénu a vysielačku. Po menšom okruhu na prednom sedadle šťastný chlapec sľúbil, že bude poslúchať maminu a poctivo cvičiť.

Ďakujem veľmi pekne, že ste ma navštívili a priniesli mi darčeky. Želám vám pekné sviatky, šťastné Vianoce a šťastný Nový rok,“ odkazuje Tomáško.

Zdroj: Polícia SR

Ochorenie, ktorým malý bojovník trpí, si vyžaduje pravidelné série cvičení, ktoré bývajú neraz veľmi náročné a práve v ťažkých chvíľach je pre neho veľkou motiváciou polícia. Jeho mama verí, že vďaka darom a zážitku bude jej syn bojovať s ešte väčším úsilím než doteraz.

Zdroj: Polícia SR

Ďakujem pekne policajtom, že prišli do Kolárova, že si našli čas na môjho syna, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou a práve policajti sú tí, ktorí ho veľmi inšpirujú pri cvičení,“ dodáva na záver Tomášova mama.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password