Aktuálne o testovaní v Nitre

Problémom zostáva chýbajúci zdravotný personál.

testovanie covid 19

foto ilustračná (pixabay.com)

Situácia sa odvčera zlepšila, hovorí primátor Marek Hattas: „Momentálne je to tak, že dokážeme spustiť každé tretie odberné miesto, stále však potrebujeme lekárov“. Ministerstvo zdravotníctva včera vo večerných hodinách uviedlo, že odber biologického materiálu môžu z nosohltana osobne vykonávať aj zubári. Rezort o zmene vyhlášky č. 321/2005 Z. z. rozhodol po komunikácii s autoritami odboru zubné lekárstvo ako aj prezidentom Slovenskej komory zubných lekárov. Čiastočne sa môžu zapojiť aj veterinári. „Zubári tak boli presunutí zo skupiny, ktorá bude realizovať činnosti súvisiace s vykonávaním diagnostického testu, ale nemôže priamo realizovať výter,“ uvádza rezort.

V Nitre nie je určený abecedný harmonogram testovania. Prísť môžete na ktorékoľvek odberné miesto. Všeobecne sa ale odporúča to, ktoré je najbližšie k vášmu bydlisku.

Z auta vás otestujú na agrokomplexe (4x), pri futbalovom štadióne (2x), pri Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti (1x). Jedno odberné miesto pri ZSVS sa zrušilo. Testovanie v exteriéri má prebiehať na týchto miestach:

 • ZŠ Novozámocká – telocvičňa, Novozámocká 129
 • KD Dolné Krškany, Roľnícka 14
 • ZŠ Kniežaťa Pribinu, A. Šulgana 1
 • Študentský domov Poľnohospodár Vihorlatská 10
 • ZŠ Škultétyho 1
 • tenisové kurty – Chrenová, Ďumbierska 2
 • ZŠ Benkova – telocvičňa, Benkova 34
foto ilustračná (pixabay.com)

Radnica odporúča aktuálny stav odberných miest sledovať cez mapu.

„Mesto Nitra sa preto hneď ráno pokúsi zabezpečiť (pretože na mnohých odberných miestach až ráno budeme vedieť obsadenosť zdravotníckeho personálu s istotou) ZAKTUALIZOVANIE GOOGLE MAPY odberných miest v Nitre,“ uviedla na facebooku mestská poslankyňa Petra Ajdariová. Primátor na dnešnom briefingu vyjadril vieru, že sa dnes potrebný počet zdravotníkov podarí naplniť.

Radnica na víkendové testovanie zriadila 4 info linky, na ktorých zamestnanci mestského úradu občanom odpovedia na prípadné otázky.

Fungovať budú počas soboty a nedele od 7.00 do 21.30 hod. Administratívni pracovníci (na každom odbernom mieste majú byť traja) majú zároveň pravidelne informovať o obsadenosti jednotlivých miest. Radnica chce tieto údaje zverejňovať na webstránke a facebooku mesta Nitry. Využiť na to kamerový systém neplánujú.

 • 0911 155 194
 • 0911 155 189
 • 0911 437 032
 • 0911 878 708

Testovanie prebieha v čase 07.00-22.00 hod. (posledný odber 21.30 hod.). Prestávky medzi odbermi v čase 12.00-12.45 hod. a 18.00-18.30 hod. (posledný odber pred prestávkou 11.45 hod. a 17.45 hod.)

zdroj: mesto Nitra

Pokyny pre testovanie na agrokomplexe

V areáli výstaviska agrokomplex máte viacero možností. Podrobné pokyny zverejnilo výstavisko na svojom webe.

Testovanie z auta

Vstupujete cez bránu B2, Akademická ulica
Vychádzete cze brána B1, Výstavná ulica (prikázaný smer Lidl)

Zvukovú signalizáciu tu používajte iba v nevyhnutných prípadoch. Z auta bezdôvodne nevystupujte. Prikázaný smer jazdy pri výjazde z areálu je vpravo.

zdroj: agrokomplex.sk

Testovanie pre peších

Vchádzate a vychádzate cez hlavný vstup do výstaviska (prípadné parkovanie na ploche P10), križovatka Akademickej a Výstavnej ulice

Areál poskytne 2 odberné miesta pre peších. Pre príchod vozidlom k areálu použite parkovisko P10 nachádzajúce sa pred hlavným vstupom do areálu výstaviska. Najbližšie zastávky MHD sú „Andreja Hlinku, Centro“ (č. linky 2, 4, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 19, 23, 25, 30 a 32) a „Výstavisko“ (č. linky 8, 14, 15, 16, 19, 25, 30 a 32).

1. odberné miesto (OM1) sa nachádza z vonkajšej strany pavilónu F

2. odberné miesto (OM2) sa nachádza vo vnútri areálu pod prístreškom pavilónu F oproti vonkajšej ploche E. Vstup na OM2 bude hlavnou bránou na výstavisko (oproti N-Centru).

Postup: Zaregistrujete sa (určenému pracovníkovi sa preukážete občianskym preukazom, osoby od 10 do 15 rokov sa preukážu preukazom poistenca). Vykonajú vám odber sterov. Vyzdvihnete si certifikát a odchádzate z areálu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password