Pohyb nemá byť drina, ale každodenná súčasť života

Ak ani vy nie ste práve športový typ človeka, ste na správnom mieste.

Skúšali ste to raz, dvakrát, trikrát a nikdy nič? Nie všetci sme stavaní na to, aby sme odvádzali profesionálne výkony vo fitnesscentrách. Ako sa teda v tomto prípade udržiavať v kondícií?

Bojujte so svojou lenivosťou
Vzdajte sa jej, a žite najviac aktívne, ako viete. Odpočinok patrí k životu, ale priznajme si, sem-tam nás tá lenivosť jednoducho chtiac-nechtiac pohltí viac, ako by sme chceli.

Denné nákupy
Dajte zbohom jednorazovým veľkým nákupom. Spravte si z nákupov denný rituál. Hoc len dvadsaťminútový. Zdá sa vám to zbytočné? Možno áno, avšak vaše telo sa vám poďakuje.

Zacvičte si doma
Nemáte čas na fitko, nič sa nedeje! Zoberte do rúk vysávač a hor sa spaľovať kalórie. Človek, ktorý má približne 70 kíl, spáli pri hodine umývania dlážok približne 196 kalórií! Nie je to úžasné? Pri umývaní riadu zhruba 91 kalórií a pri varení 105 kalórií. No čo poviete? Ani ste nevedeli, že doma máte také užasné fitko!

Zdroj: Pixabay.com

Objavujte svoje okolie
Ruku na srdce, viete čo sa nachádza vo vašom okolí? Za krásami netreba cestovať do zahraničia, Slovensko je nádherné! Možno ani neviete o tom, aký skvost sa ukrýva za vašou záhradou. Apropo, môžete spojiť príjemné s úžitočným. Pri objavovaní okolia môžete pomôcť aj prírode. Ľudia niekedy zabúdajú na planétu Zem, a neprestajne po sebe zanechávajú špinu a bordel. Spravte si osobnú výzvu a denne zadhoďte aspoň 5 cudzích odpadkov. Zem máme len jednu, starajme sa o ňu najlepšie, ako vieme.

Plánujte
Výlety, dovolenky, zážitky, povinnosti, úlohy, ciele. Neustále buďte v obehu. Naše telo to potrebuje. Veľmi ľahko sa zvyká na vegetenie, no ani sa nenazdáme a naše telo nám pomaly ale isto bude rezignovať. Ide len o to, prekonať lenivosť, výjsť z komfortnej zóny a zvyknúť si na niečo nové. Niečo oveľa lepšie.

Zdroj: Pixabay.com

Aj malé krôčiky sú krôčiky vpred. Dobrú kondičku nebudete mať len z pravideľného zdvíhania činiek v posilňovni. Nenechajte sa odradiť a zmeňte svoju pravidelnú rutinu. Želáme vám veľa šťastia!

Televízia Nitrička

Forgot Password