Podvody so seniormi pokračujú. Polícia vyzýva k opatrnosti

Oklamaná dôchodkyňa vyhodila balík so 6000 eurami z okna. Ďalší pokus páchateľovi nevyšiel.

Polícia v nitrianskom okrese zaznamenala počas jedného dňa hneď dva prípady podvodov, pri ktorých sa zlodeji snažili oklamať starších obyvateľov. V prvom prípade sa neznámy muž vydával za policajta, pričom 77-ročnú dôchodkyňu z Nitry kontaktoval telefonicky so známym príbehom. Muž dôchodkyni vysvetlil, že jej syn havaroval a pri nehode sa zranilo aj dieťa. „Seniorka v strachu o svojho syna absolvovala okolo siedmej hodiny večer cestu taxíkom, ktorý jej privolal podvodník, do pobočky banky a naspäť domov,“ opisuje nitrianska krajská polícia.

Žena potom vyhodila z okna balík so 6000 eurami a všetkymi svojimi šperkami.

V ten deň nešlo o posledný takýto prípad. Telefón zazvonil aj 81-ročnému mužovi v obci Mojmírovce. Vypočul si rovnaký príbeh – jeho syn sa stal účastníkom nehody, pri ktorej bolo zranené malé dieťa. Mimosúdne konanie treba údajne riešiť hneď, páchateľ tento raz požadoval 10 000 eur. „Telefón musela chytiť jeho manželka a veci nabrali spád. Obaja manželia sa vypravili do banky pod neustálou telefonickou kontrolou páchateľa,“ uvádza polícia.

Keď prechádzali okolo domu, kde býva ich syn, všimli si, že jeho auto je doma. Vtedy pochopili, že sa skoro stali obeťou podvodníka.

Polícia opäť upozorňuje seniorov, aby boli pri komunikácii s neznámymi ľuďmi opatrní, zároveň pripomínajú občanom, aby o podvodných praktikách povedali svojim rodičom a starým rodičom.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password