Podujatia vo vašej blízkosti. Kam sa môžete budúci týždeň s deťmi vybrať?

Prinášame vám pár tipov na podujatia, ktoré sa počas víkendu a budúceho týždňa uskutočnia v Nitrianskom kraji. Rozhodne sa máte na čo tešiť.

Letné tvorenie v Púpavienkach

20. júla vás Baby centrum Púpavienky pozýva na prázdninové dielničky, kde nebudú chýbať ani špinavé a mokré aktivity, ktoré sú súčasťou leta. Potrebné je zakúpiť si vstupenku, v ktorej je zahrnutý vstup pre dieťa s rodičom, materiál a občerstvenie vo forme pikniku. V prípade záujmu je potrebné sa nahlásiť.

Lečo Fest lepšie Vráble

V rámci Vrábeľského kultúrneho leta sa dňa 20. júla uskutoční aj Lečo Fest. Toto podujatie sa bude konať na starom ihrisku vo Vrábľoch od 15. hodiny. Okrem varenia leča sa môžete tešiť na folklórne súbory a kapelu. Pre deti je prichystaný pestrý program v podobe ukážok hasenia a prvej pomoci, penovej párty, maľovania na tvár, či skákacieho hradu.

Kolorka

Nový park Kolorka v Nitre usporadúva Bublinkovú diskotéku, ktorá sa uskutoční v sobotu 20. júla, na Dlhej ulici 120 (vedľa DD ranču) od 11.00 do 19.00. V nedeľu 21. júla sa bude konať Melónová párty medzi 11.00 – 15.00 hod.

Divadelné a hudobné nedele

Nedeľa 21. júla o 17. hodine bude v Mestskom parku na Sihoti patriť Divadlu Tyjátr, ktoré zinscenuje hru Herkules.

Prázdninové maľovanie 

V utorok 23. a štvrtok 25. júla sa budú konať Edukačné galerijné programy k výstavám Nitrianskej galérie a k architektúre Župného domu. Budú prebiehať od 10.00 do 12.00 formou zmiešaných programov, konkrétne výkladom s výtvarnou tvorivou dielňou. V cene vstupného je zahrnutý lektorský výklad k aktuálnej výstave Žatva a výtvarný materiál. Téma pre kresbu nesie názov „Som aktívny divák výtvarného umenia.“ Kresba bude kombinovaná tušom, ceruzkou, uhlíkom. Podujatie je vhodné pre deti od 6 do 18 rokov. Viac o prázdninovom maľovaní sa dozviete aj v našej reportáži.

Tancovačka na námestí

Svätoplukovo námestie rozhýbu skupiny Lavagance, Gonsofus, Hudba z Marsu. Tancovačka sa uskutoční 26. júla o 18.00 hodine.

Deň obce Veľký Kýr

27. 7. sa v Kultúrparku od 13-tej hodiny môžete zúčastniť súťaže vo varení gulášu. Od 18.00 sú pripravené atrakcie nielen pre deti, ale aj pre vás – talenty Trial team Nitra na motorkách, lezecká stena, kreatívne aktivity, od 18.30 penovo-bublinková paráda na lúke, o 19.00 príde zábavný šašo a večer sa môžete tešiť na hudobné koncerty.

Bohatské hodové slávnosti 

V areáli ľadovej plochy v Hurbanove sa v nedeľu 28. júla uskutočnia hodové slávnosti. O 17.00 sa začínajú sprievodné programy pre deti. Tvorivé dielne, prezentácie včelárstva, maľovanie na tvár, aj modelovanie balónov. Na priľahlom parkovisku sa budú konať tanečné a hudobné vystúpenia.

Divadelné a hudobné nedele

Mestský park na Sihoti bude 28. júla hosťovať Divadlo Pod balkónom. Hra s názvom Priadka a kráľ sa začne o 17.00.

Televízia Nitrička

Forgot Password