Podporte nové projekty pre mesto

Grantový program Mením Moje Mesto pokračuje aj v roku 2020. Mesto Nitra vyčlenilo z rozpočtu na inovatívne nápady obyvateľov celkovo 40-tisíc eur. Maximálna suma na jeden projekt je 4-tisíc eur.

Projekt financuje mesto Nitra z participatívneho rozpočtu a zastrešuje ho Nitrianska komunitná nadácia. „Po dvoch úspešných ročníkoch grantového programu sa mesto Nitra rozhodlo pokračovať v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou. Veríme, že aktívni občania Nitry majú dostatok dobrých a originálnych nápadov, ako meniť svoje mesto k lepšiemu a zlepšovať kvalitu života nás všetkých,“ vyjadrila sa správkyňa Nitrianskej komunitnej nadácie Ľubica Lachká.

Žiadosti o grant budú prijímané do polnoci 21. februára 2020.

Zvedavci sa v prípade záujmu môžu zúčastniť tzv. informačného dňa, ktorý bude prebiehať v utorok 28. januára od 17.00 do 19.00 v nitrianskej Synagóge.

„Cieľom grantového programu Mením Moje Mesto je podporovať inovatívne verejnoprospešné aktivity a kreatívne nápady občanov mesta Nitra v rôznych oblastiach, ktoré prispejú ku skvalitneniu života v meste,“ informoval hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

Tento rok môžete projekty podporovať v troch kategóriách:

  • verejné priestory vrátane IT aplikácií pre verejné priestory,
  • ochrana životného prostredia vrátane ekologického vzdelávania a IT aplikácií pre enviro ochranu,
  • podpora komunitného života v meste.

Minuloročné podporené projekty

O podporu projektov môžu žiadať samotní občania – skupiny zložené najmenej z 3 občanov a rôzne organizácie. Občania tiež rozhodnú o najlepších projektoch prostredníctvom hlasovania a vybrané nápady budú realizované formou dobrovoľnej práce.

V minulom roku boli podporené napríklad aj tieto projekty: Na Kalvárii sa bude upratovať, Nové fitness stroje v Krškanoch, Klokočina má novovybudované streetworkoutové ihrisko, Piknik v spojení s komorným orchestrom, Chrenovské letné kino pokračuje, Rozhýbme všetky deti, Kníhkupecká alebo ako vyšli knihy z police do ulice, Adopcia ľudí bez domova.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password