Podpora zdravého životného štýlu v Športovom klube Cabaj-Čápor

V obci Cabaj-Čápor vznikol v apríli tohto roku nový Športový klub Cabaj-Čápor. Toto občianske združenie má za cieľ podporiť zdravý životný štýl v obci prostredníctvom rôznorodých športových aktivít. Klub združuje deti, mládež a dospelých vo veku od siedmich do sedemdesiatichdvoch rokov.

Klub zahŕňa atlétov, cyklistov, lukostrelcov, koscov a turistov, pričom aktuálne dominujú atléti.

V súčasnosti má Športový atletický klub viac ako tridsať členov, a stále priťahuje nových nadšencov športu. Tréner atlétov má bohaté skúsenosti s podobnými iniciatívami, vrátane organizovania Diskokilometra a Zoborského Silvestrovského behu, ktorý sa koná už od roku 1988. Tento rok sa na Silvestrovskom behu plánuje zúčastniť aj skupina atlétov z Cabaja-Čápora, ktorá sa spoločne s mestom Nitra podieľa na jeho organizácii. Atletické tréningy sú bezplatné a sú vedené skúseným profesionálnym trénerom Milanom Částom. 

,,V lete sa moji zverenci pripravujú na bývalom futbalovom ihrisku v blízkom háji, zatiaľ čo zimnú prípravu absolvujú v priestoroch miestnej školy. V súčasnosti sa pravidelne stretávame nielen v priestoroch školy, ale aj na Zobore, kde absolvujeme tréningy každú nedeľu. Chcem umožniť ľuďom venovať sa športu priamo v našej dedine, aby nemuseli strácať čas cestovaním do Nitry,‘‘ povedal tréner.

Celkovým zámerom Športového klubu Cabaj-Čápor je nielen poskytnúť miestnym obyvateľom možnosť venovať sa aktívnemu športu, ale aj podporiť zdravý spôsob života a pohyb v miestnej komunite. Aj vďaka rastúcej účasti vedeniu klubu verí, že sa im podarí priniesť do života ľudí v tejto obci pozitívne zmeny.

Televízia Nitrička

Forgot Password