Podnapití vodiči v Nitrianskom kraji počas víkendu spôsobili niekoľko dopravných nehôd

Viacerí vodiči si za volant sadli pod vplyvom alkoholu. Výsledkom boli dopravné nehody a zranenia účastníkov.

Počas skorého sobotného rána boli dopravní policajti vyslaní najprv ku kolízii, ktorá sa stala na ceste I/51 pri viniciach pred Vrábľami. „29-ročný vodič vozidla Audi A6 pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky následkom čoho prešiel pri prejazde pravotočivej zákruty do protismeru,“ informuje nitrianska krajská polícia. Dychová skúška potvrdila u vodiča 1,98 promile.

Narazil do protiidúceho auta, v ktorom sedel 54-ročný muž. Následkami nehody sú dve zranené osoby a škoda na autách odhadovaná na 12 tisíc eur.

V prípade ďalšieho odvážlivca v obci Práznovce nešlo len o alkohol, Opel Zafira viedol bez vodičského oprávnenia a po náraze do zvodidiel z miesta odišiel. Policajti však 39-ročného muža aj s autom našli a podrobili ho dychovej skúške s výsledkom 1,40 promile.

37-ročný cyklista s 2,56 promile v Želiezovciach narazil pri výjadze na chodník do stĺpa verejného osvetlenia, ktorý následne spadol. Cyklista si okrem toho pri náraze spôsobil aj úraz hlavy.

K nezodpovedným vodičom sa pridali 25-ročný muž v Nových Zámkoch, ktorý nafúkal 3,21 promile, 32-ročný vodič v obci Kolíňany s 2,54 promile, 51-ročný vodič v Nitre s 1,75 promile, 50-ročný muž medzi Kolárovom a Komočou nafúkal 1,73 promile a 40-ročný vodič v obci Slatina nafúkal 1,10 promile.

foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password