Podjazd pod Univerzitným mostom má byť hotový koncom roka

Už o šesť mesiacov budú môcť chodci, bežci, korčuliari, cyklisti, ale aj mamičky a oteckovia s kočíkmi bezpečne a plynulo prejsť z jednej strany Univerzitného mosta na druhú.

zdroj: mesto Nitra

„S prácami začneme čoskoro, ak pôjde všetko hladko, už koncom roka sa prejdeme novým podjazdom,“ informoval primátor Nitry Marek Hattas na sociálnej sieti.

Dodávateľom stavby bude spoločnosť EUROVIA SK, pričom vlani sa radnici podarilo získať na ňu viac ako 620 000 eur z Integrovaného regionálneho operačného programu.

„Predmetom zákazky je vybudovanie nového úseku cyklotrasy vedenej na ľavom brehu rieky Nitra po Nábreží mládeže pod mostom na Triede Andreja Hlinku,“ informoval mestský úrad. Vybudovaním podjazdu sa prepoja niekoľkokilometrové cyklistické trasy na brehu rieky Nitra.

Podľa slov primátora ide o ďalší kus dôležitej infraštruktúry, ktorá bude slúžiť občanom na prechádzkach mestom bez toho, aby prišli do kontaktu s dopravou.

Zdroj foto: Google Maps

„Okrem toto nám aktuálne beží výstavba cyklotrasy Nitra – Dražovce, takže sa konečne dostaneme pohodlne z mestského parku na Dražovský kostolík a chystáme papiere na výstavbu cyklotrasy od UKF, pozdĺž Štúrovej až na veľký kruháč smer Tesco,“ doplnil primátor Hattas.

Na pláne je aj cyklistický koridor od bývalého OD Prior v smere Farská. Ďalšie cyklo projekty sú v projektovej alebo predprojektovej fáze.

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password