Podcast: Byť v siedmom nebi

Prinášame vám už v poradí druhý podcast Jazykového okienka. Príjemné počúvanie!

Ahojte, čitatelia! Tentokrát sa zameriame na frazeologizmus Be on cloud nine – Byť v siedmom nebi. Ku krátkemu rozhovoru na túto tému som si pozvala hosťku Veroniku Barboríkovú. Precestovala krajiny ako Francúzsko a Portugalsko, kde aktívne používala anglický jazyk.

Ahoj Veronika, rada by som sa ťa spýtala na tvoju životnú skúsenosť. Spomínaš si na moment či udalosť, kedy si bola v siedmom nebi?

Poslednýkrát, čo som bola v siedmom nebi, bolo približne pred týždňom. Moja babka spravila pre mňa niečo, čo som nečakala. Bolo to úžasné! Pomohla mi s pečením koláča a potom kvôli mne zmenila aj svoje plány. Bolo to na Valentína. Som veľmi rada, že je takým dobrým človekom.

Stalo sa ti, že si niekoho potešila až tak, že bol v siedmom nebi? Akými spôsobmi zvykneš ľudí okolo seba robiť šťastnými?

Vždy sa snažím byť k ľuďom okolo mňa milá a som nadšená, keď ich vidím šťastných. Naposledy, keď bola moja dobrá priateľka smutná, povedala som jej, nech si pripraví veci a pôjdeme do kina a potom do reštaurácie. Strávili sme spolu veľmi pekný čas. Bola veľmi šťastná. Mohla by som povedať, že bola až v siedmom nebi. Alebo v inej situácii, mám malého 11-ročného brata a raz som ho vzala do McDonaldu, a potom som mu kúpila aj autíčko. Tiež vyzeral, že je v siedmom nebi.  

Televízia Nitrička

Forgot Password