Pod hradom bolo minulý týždeň veselo. Tancovalo sa a ešte sa aj bude

Podujatie, ktoré sa konalo 16. júla a navštívilo ho takmer 500 ľudí, sa počas leta nekonalo naposledy. Salsu, ale aj iné tance, si budete môcť zatancovať ešte 30. júla a 27. augusta.

Podujatie Tančiareň pod hradom a letným nebom je súčasťou programu Leto na nitrianskom hrade 2021. Tento rok sa konala už piata edícia tohto podujatia.

Organizátor Peter Harmady neskrýval radosť. Podľa jeho slov je toto tanečné podujatie určené pre ľudí, ktorí sa chcú baviť, zažiť trochu slobody a tráviť čas pod holým nebom. Počas tohto obdobia chcel priniesť exotiku aj do mesta pod Zoborom.Keď to máme teraz s tou koronou také, že cestovať, je trošku náročnejšie, tak sme trošičku priniesli tej exotiky sem do Nitry,“ povedal Harmady.

Organizátor uviedol, že podujatia sa nezúčastnili len obyvatelia Nitry, ale navštívili ho aj ľudia z iných častí Slovenska. Stretli sa tu tak priaznivci latino tancov.

Nadšená bola aj jedna z účastníčok. „Milujeme to tu. Toto má nádhernú, užasnú atmosféru. Cítim sa ako hradná pani. (smiech) Hlavne, keď môžem byť v tých bielych krásnych šatách. Salsa a ostatné tieto afrokubánske tance sú úžasné. Tešíme sa, že sa za chvíľu budeme veľmi dobre baviť až do večera,“ radovala sa milovníčka tancov.

Podľa slov organizátora vôbec nevadí, ak tance nepoznáte. Nie sú to náročné kroky a viete sa ich naučiť aj na animáciách, na takomto podujatí.

Viac informácií sa dozviete v reportáži Márie Geierovej.

foto: TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password