Pod aulou SPU sa dnes začala Vianočná zbierka

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre v spolupráci s neziskovou organizáciou Centrum Slniečko organizuje od dnes 15. do 21. decembra 2021 zbierku vecí pre deti a ženy, ktoré sú dočasne ubytované v zariadeniach krízovej intervencie.

Medzi darcami sú zamestnanci aj široká verejnosť. Priestor v aule SPU sa pri vianočnom stromčeku zapĺňa vecami a balíkmi určenými pre deti v centre. Ide najmä o potreby, ktoré deťom a ich mamám chýbajú najviac, teda trvanlivé potraviny, drogériu, knihy a hračky.

K trvanlivým potravinám vhodným na darovanie patria napríklad olej, mlieko, cukor, cereálie, konzervy (zeleninové, mäsové, rybie, omáčky na cestoviny, paštéty. Z drogérie je vhodné darovať detský a dámsky šampón, sprchový gél, zubná pasta, zubná kefka, tyčinky do uší, tekuté mydlo, vlhčené obrúsky pre deti, plienky, hygienické vložky, krém (telový a na ruky), hrebeň, respirátor, gél na pranie, aviváž. Medzi hračkami by nemali byť plyšové veci, deti ale potešia aj puzzle, interaktívne hračky a rôzne hry.

„Pre každého darcu univerzita pripravila voňavé mydielko, ktoré ručne vyrábajú klientky centra,“ uviedla univerzita. „Sú vyrobené s nádejou na dôstojný život,“ dodáva rektorka SPU Klaudia Halászová, vyzývajúc zamestnancov univerzity k vyjadreniu spolupatričnosti so ženami, ktoré mydlá pre univerzitných pracovníkov a verejnosť vyrobili.

Centrum Slniečko už vyše dvadsať rokov pomáha týraným, zneužívaným, zanedbávaným deťom a obetiam domáceho násilia a aktívne sa podieľa na komplexnom riešení tejto problematiky.

Vstup do budovy je aktuálne v režime OTP, zbierka prebieha každý pracovný deň od 7.00 do 16.00 hod.

foto: SPU

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password