Teploty budú klesať, oblačnosť stúpať

Zrejme budeme potrebovať aj dáždniky.

Úvod nového týždňa bude spočiatku jasný až polooblačný. Oblačnosť sa bude, najmä v západnej polovici Slovenska, zväčšovať. Popoludní sa môžu ojedinele vyskytnúť prehánky alebo slabý dážď. Denné teploty dosiahnu najviac 16 – 21 °C, na juhozápade i viac. Fúkať bude slabý, neskôr prevažne južný vietor s rýchlosťou 20 km/h.

Naďalej teplo, s pribúdajúcou oblačnosťou.

V utorok maximálne 19 – 24 °C, no prevažne polooblačno. V noci a cez deň miestami ojedinele prehánky, dážď, výnimočne búrky. Nočné teploty klesnú na 9 – 4 °C.

Podobné počasie bude pokračovať aj v stredu. Zrána malá, postupne od západu zväčšená oblačnosť môže byť na viacerých miestach sprevádzaná prehánkami, dažďom, ojedinele búrkami. Denné teploty vystúpia maximálne na 16 – 21 °C. V noci klesnú najmenej na 12 – 7 °C.

Štvrtok zrejme neprinesie zmenu.

Cez deň najviac 16 – 22 °C a prevažne oblačné počasie s prípadnými prehánkami, ojedinele búrkami. V noci klesnú teploty na 12 – 6 °C.

V závere pracovného týždňa budú maximálne denné teploty o niečo nižšie, ako v predchádzajúcich dňoch. Najvyššie denné teploty dosiahnu 13 – 19 °C, v noci 12 – 6 °C. Obloha bude prevažne oblačná až zamračená s dažďom a prehánkami na viacerých miestach.

Aj víkend bude chladnejší.

V sobotu začne prevažne veľkou oblačnosťou a prehánkami alebo dažďom. Pokračovať bude najvyššími denným teplotami s hodnotou 12 – 18 °C, v noci 11 – 5 °C.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password