Počasie nám budúci týždeň môže priniesť pestrú ponuku

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) predpovedá tridsiatky, slnko, oblaky, dážď aj búrky.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

V pondelok bude spočiatku malá, na západe zväčšená oblačnosť. Oblakov bude postupne pribúdať aj v ostatných častiach Slovenska. „Na viacerých miestach dážď, prehánky, miestami búrky – aj intenzívne a s krúpami,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav. Denné teploty vystúpia maximálne na 26 až 31 stupňov. Po búrkach možno očakávať silnejší vietor.

Utorok bude jasný až polooblačný, pri prechodne zväčšenej oblačnosti sa môžu vyskytnúť prehánky. Cez deň bude najviac 24 – 29 stupňov. Zrána ojedinele hmla. V noci spočiatku až veľká oblačnosť a 16 až 11 stupňov.

Zdá sa, že úvod letných prázdnin bude slnečný. Aj v stredu sa môžeme tešiť na jasné až polooblačné počasie. Pri prechodne zväčšenej oblačnosti ho môžu, najmä k večeru, ojedinele prerušiť prehánky alebo búrky. Maximálnych denných 26 až 31 stupňov v noci vystrieda 18 až 13 stupňov.

„V brázde nízkeho tlaku vzduchu postúpi do strednej Európy od západu studený front. Pred ním k nám bude od juhozápadu prúdiť teplý vzduch,“ predpovedá SHMÚ.

Vo štvrtok už bude najvyššie denné teploty 26 až 31 stupňov sprevádzať prevažne polooblačné počasie, na západe postupne až zamračené. Na mnohých miestach sa môžu vyskytnúť prehánky, dážď aj intenzívne búrky. V noci sa ochladí najmenej na 18 až 13, na juhozápade okolo 20 stupňov.

http://www.nitrianskyhlasnik.sk/2632-2/

Záver pracovného týždňa by mal byť o niečo chladnejší. Premenlivá, prevažne až veľká oblačnosť, na viacerých miestach opäť prehánky, dážď, ojedinele aj búrky. Cez deň najviac 22 – 28 stupňov, najnižšie nočné teploty dosiahnu 20 až 14 stupňov.

Rovnaké denné teploty môžeme podľa predpovedí očakávať aj začiatkom víkendu. Sobota bude zrejme polooblačná až oblačná s prípadnými prehánkami alebo búrkami.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password