Oddýchneme si od intenzívnych horúčav

Od budúceho týždňa by sa malo ochladzovať a oddýchneme si od horúčav.

Aktuálne zažívame najteplejšie počasie tohto roka, kedy sa teploty šplhajú až nad 35 stupňov Celzia. Túto vlnu horúčav mala na svedomí tlaková výš, ktorá so sebou na naše územie priniesla mimoriadne teplý vzduch. Nastáva však zmena, kedy na naše územie začína postupovať studený front, ktorý ukončí vlnu tropických horúčav intenzívnymi búrkami. Miestami sú sprevádzané aj prívalovými dažďami, krupami či silným nárazovým vetrom.

Na začiatku nového pracovného týždňa sa mierne ochladí, ale naďalej zostane teplo a dusno. Na viacerých miestach treba opäť počítať s prehánkami alebo dažďom, ojedinele aj s búrkami. 

V utorok sa žiadnej zásadnej zmeny nedočkáme. Naďalej bude teplo a dusno, na viacerých miestach sa vyskytnú prehánky, ojedinele búrky. Teplota sa bude pohybovať v intervate 23 až 28 stupňov na juhu a na východe v rozmedzí 31 až 33 stupňov Celzia.

V ďalších dvoch dňoch budúceho týždňa by zrážok malo od západu postupne ubúdať a znova by sa malo o niečo otepliť. Teplota sa bude pohybovať od 26 do 33 stupňov Celzia. 

V piatok bude menej oblakov na oblohe. Teplota sa vyšplhá na 18 až 30 stupňov Celzia.  Od soboty by sa mala zväčšovať oblačnosť, teploty sa budú pohybovať v intervale od 19 do 32 stupňov Celzia.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password