Počas výstavy Tradície slovenského vidieka ocenila SPU v Nitre najlepších tvorcov videí

V súťaži Môj život na gazdovstve získal prvé miesto Emil Lipa zo Strednej odbornej školy Pod Bánošom v Banskej Bystrici.

Pred pár dňami sa v areáli Slovenského poľnohospodárskeho múzea uskutočnila od 19. do 22. augusta výstava Tradície slovenského vidieka. Počas nej, konkrétne 21. augusta, oznámili organizátori súťaže Môj život na gazdovstve jej výsledky.

Súťaž vyhlásilo v marci tohto roka vydavateľstvo Slovenský chov spoločne s televíznou reláciou Farmárske revue a Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre pre študentov stredných škôl poľnohospodárskeho zamerania. „Počas nasledujúcich šiestich týždňov mohli posielať do redakcie mesačníka Agrobiznis krátke videá, v ktorých priblížili svoj život a prácu doma na gazdovstve,“ ozrejmila SPU v Nitre.

Súťaže sa zúčastnilo skoro 30 študentov. Videá, ktoré zaslali, boli napokon uverejnené na portáli www.agrobiznis.sk. Konečné poradie vzniklo na základe počtu videní.

Na prvom mieste sa umiestnil Emil Lipa zo Strednej odbornej školy Pod Bánošom v Banskej Bystrici, druhé miesto obsadil Daniel Frankovič zo Strednej odbornej školy v Spišskej Novej Vsi a na treťom mieste skončil Jakub Cvičela z piešťanského gymnázia. Uvedení študenti dostali finančnú odmenu a hodnotné ceny, ktoré darovali sponzori. SPU v Nitre ich zasa obdarila Bluetooth reproduktormi, tričkami a inými reklamnými predmetmi, ktoré si prevzali z rúk prorektora SPU Milana Šimku.

„Víťaz si zároveň odniesol aj poukážku z Vysokoškolského poľnohospodárskeho podniku SPU na nákup poľnohospodárskych produktov v hodnote 100 eur a ak sa po skončení strednej školy rozhodne študovať na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, získa ako ďalšiu cenu mimoriadne štipendium rektorky,“ uviedla univerzita.

Udelené boli aj špeciálne ocenenia, a to konkrétne cena UniCredit Bank, cena Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, cena Farmárskej revue, cena Združenia mladých farmárov a dvaja študenti získali od časopisu Slovenský CHOV predplatné.

foto: M. Dukes, Slovenský CHOV

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password