Počas testovania nebol zaznamenaný žiadny incident. V okrese pomáhali desiatky policajtov a hasičov

Pracovali priamo na odberných miestach alebo kontrolovali pohyb na území okresov a ich hraníc.

Prvé kolo plošného testovania v Okrese Nitra podľa primátora Nitry Mareka Hattasa v meste prebiehalo plynule. Podobne to vyzeralo aj vo zvyšku okresu: „Počas testovania nebol zaznamený žiadny incident. Občania boli disciplinovaní, dodržiavali vzdialenosti a spolupráca so samosprávou bola na vynikajúcej úrovni,“ uviedol minister vnútra SR Roman Mikulec na sociálnej sieti.

V Nitre bolo počas víkendu nasadených 217 policajtov, ktorí dohliadali na priebeh testovania a odpovedali občanom na otázky.

Ďalší policajti absolvovali výkon služby na hraniciach okresu a na území samotného mesta. „,Hraničná‘ kontrola sa týkala aj mesta Nové Zámky. Policajti púšťali do oboch miest občanov, ktorých cesta bola opodstatnená, respektíve tých, ktorí disponovali negatívnym výsledkom testu,“ vysvetlil minister, pričom dodal, že 90 % občanov splnilo pri ceste a pohybe v mestách platné nariadenia.

Niektorí policajti aj v čase osobného voľna pomáhali na odberných miestach ako dobrovoľníci. Zvýšený výkon služby naďalej pokračuje.

foto: fb Ministerstvo vnútra SR

Kontroly pokračujú vzhľadom na to, že od pondelka 11. januára 2020 platia prísnejšie mimoriadne opatrenia podmieňujúce akýkoľvek pohyb mimo bydliska.

foto: fb Prezídium HaZZ SR

Z radov hasičov – zdravotníckych záchranárov boli zložené odberné tímy napríklad v obciach Horné Lefantovce, Nitrianske Hrnčiarovce a Malé Zálužie. Hasičskí záchranári počas uplynulej soboty a nedele otestovali celkom 1969 osôb, z ktorých 25 domov odišlo s pozitívnym výsledkom antigénového testu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password