Počas prvomájového víkendu úradoval na cestách alkohol

Nie jeden prípad alkoholu, ale hneď niekoľko museli počas uplynulého víkendu riešiť nitrianski policajti.

Polícia neustále upozorňuje na to, aby vodiči pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky nesadali za volant. „Žiaľ, ani sankcie, ani zákazy neodrádzajú vodičov, aby to porušovali a neustále tak ohrozovali nevinných účastníkov cestnej premávky,“ informuje polícia.

Príkladom toho sú posledné prípady. Novozámockí dopravní policajti prijali oznámenie o dopravnej nehode, ktorá sa stala v obci Komjatice.

35-ročný vodič vozidla Chevrolet Lacetti nedal prednosť v jazde 34-ročnému vodičovi Opla Vivaro, ktorý prichádzal do križovatky po Poštovej ulici, v dôsledku čoho došlo k zrážke vozidiel. Obaja vodiči boli podrobení dychovej skúške, pričom 35-ročný vodič jazdil pod vplyvom alkoholu. Nafúkal 1,04mg/l alkoholu, čo je v prepočte 2,17 promile. Druhý vodič mal negatívnu dychovú skúšku. Pri dopravnej nehode sa nikto nezranil a spôsobená škoda, ktorá vznikla, bola odhadnutá na 1.700€.

Okrem tohto vodiča počas víkendu nafúkali aj 49-ročný vodič v Nitre (1,67 promile), 35-ročný vodič v Nitre (1,21 promile), 31-ročný vodič v Nových Zámkoch (1,67 promile) a 41-ročný vodič v Kolárove sa odmietol podrobiť dychovej skúške na zistenie alkoholu v dychu alebo lekárskemu vyšetreniu odberom a vyšetrením krvi.

zdroj foto: Polícia SR – Nitriansky kraj

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password