Počas Adventu bude v centre mesta 6 stánkov. Ponúkať budú jedlá a nápoje

Ide o maximu, čo aktuálne platné hygiencké opatrenia dovolili.

Adventné mestečko v Nitre v roku 2019 (zdroj: TV Nitrička)

O tom, ako bude vyzerať adventné obdobie v Nitre sa hovorí už dlho. Budocnosť tradičných vianočných trhov, resp. adventného mestečka bola dlho nejasné. Nitrianska radnica však napokon prezradila čo sa podarilo pripraviť. „V tomto roku poznačenom pandémiou koronavírusu sa v Nitre podarí počas predvianočného obdobia umiestniť do centra mesta šesť stánkov,“ objasnil hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek. Všetky stánky budú ponúkať jedlo a nápoje.

Podľa pôvodných plánov mali byť trhy umiestnené na troch miestach, okrem Svätoplukovho námestia, aj na Vŕšku a na Župnom námestí.

Bola tu aj možnosť predĺžiť prevádzku trhov, nekončili by tak pred Štedrým dňom, ale až začiatkom januára. Prevádzku mesto zamýšľalo pretiahnuť do 2. januára, prípadne až do Troch kráľov. Od uvedených plánov muselo mesto upustiť. Podľa hovorcu je to maximum čo aktuálne platné epidemiologické pravidlá dovolili: „Tešíme sa, že sa po konzultácii s hygienikmi našlo aspoň takéto kompromisné riešenie a naozaj by nás mrzelo, ak by sme nemohli mať vôbec žiadne vianočné stánky.“

Časť stánkov bude umiestnená pred dvoma kamennými prevádzkami.

Pred podnikmi Šmak a Premier Club by sa mali nachádzať dva drevené mestské stánky. Obsluhovať v nich budú zástupcovia spomínaných podnikov. Čo sa týka štyroch ďalších predajných stánkov, mesto iba vydalo súhlas na ich umiestnenie.

foto ilustračná (pixabay.com)

Radnica informuje, že vzhľadom na zorganizovanú súťaž predajcov a snahu ponúknuť návštevníkom čo najširší sortiment, bolo vybraných osem úspečných predajcov. Svoj sortiment budú predávať v dvoch fázach, v každej z nich budú štyria predajcovia.

Prvá fáza bude prebiehať od 3. do 13. decembra, druhá rovnako potrvá 10 dní a skončí 23. decembra.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password