Pobyt v karanténnom centre v Kunove pri Senici sprevádzal chaos a neinformovanosť

Svoje zážitky z KC popísal Juraj – ten sa po návrate z USA ocitol v izolácii v malej izbe spolu so svojím kolegom.

Povinná štátna karanténna v ňom zanechala rozpaky. Počas celého týždňového pobytu mu podľa jeho slov neposkytli takmer žiadne relevantné informácie: „Posadili nás do auta, kde sme sa spýtali kam ideme. Odpoveď od policajta bola, že do Kunova. Šofér auta sa policajta spýtal kam presne do Kunova, ten mu odpovedá, že uvidíme, vraj tam budú ďalší policajti, tí nám povedia čo ďalej. Takže vlastne ani ten šofér čo nás viezol nemal tušenie, kam ideme – bola to organizácia ako na základnej škole,“ odpovedá Juraj.

Ani po príchode na miesto určenia nezistil, ako bude prebiehať jeho bežný deň, nikto nič nevedel. „Ráno o 8.00 nám zaklopali na dvere, raňajky odovzdávali zabalené v igelite a v plastových obaloch, ktoré boli položené na zemi. Nikto sa s nami nerozprával, na dverách sme mali iba jeden papierik, kde bolo napísané, aké sú pokyny. Nemohli sme vychádzať z izby, nevedeli sme čo všetko nás čaká. Nedozvedeli sme sa nič ohľadom pobytu – kedy budú raňajky, ako bude prebiehať deň, takéto informácie vôbec neriešili,“ vysvetľuje Juraj.

Veľkou záhadou nebol len deň, kedy ich otestujú, ale aj celková suma za ubytovanie. Účet za pobyt, cestu a stravu zostáva stále tajomstvom.

„Ohľadom platenia za ubytovanie, jedlo či cestu nám nikto nič nepovedal. Budem sám prekvapený, keď príde nejaká faktúra. Uvidíme čo na nej bude,“ zamýšľa sa Juraj.

Svoje stanovisko poskytlo aj Ministerstvo vnútra SR: „Vytvorených je celkovo 52 karanténnych centier, k obsadenosti je ťažké sa vyjadriť, nakoľko sa stále mení. Ľudia sa prideľujú podľa dostupnosti karanténnych centier. Testovanie prebieha na piaty respektíve šiesty deň od príchodu do zariadenia. Za testy sa neplatí,“ informuje Tlačový odbor KMV MVSR.

Pre viac informácií kliknite na reportáž TV Nitrička tu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password