AKTUALIZOVANÉ: Po ročnej pauze je tu opäť Klokočinský jarmok. Chýbať na ňom nebudú ani populárne kapely

19. ročník sa uskutoční 27. a 28. augusta 2021 na priestranstve nad Mikovíniho ulicou.

Obyvatelia Nitry sa Klokočinského jarmoku už určite nevedia dočkať, keďže sa minulý rok neuskutočnil, a to kvôli pandémii koronavírusu.

Konať sa bude už o pár dní, 27. a 28. augusta 2021, na priestranstve nad Mikovíniho ulicou. Jeho organizátorom je mesto Nitra.

Návštevníci 19. ročníka sa môžu tešiť na tradičný jarmok, lunapark, adrenalínové atrakcie a skvelú zábavu.

„Jarmok otvorí svoje brány v piatok 27. augusta už o 13-tej hodine a sprievodný kultúrny program začne o 15-tej hodine,“ uviedlo mesto Nitra. O tejto hodine sa vám predstaví Folklórny súbor Tradícia z Dražoviec a FS Nevädza. Neskôr, konkrétne o 16. hod., si prídu si na svoje tí najmenší, pretože Divadlo z klobúka im odohrá divadelné predstavenie Králiky z klobúka. Po ňom sa môžete tešiť na vystúpenie Swingless Jazz Ensemble. O 18.15 hod. vám vokálna skupina Close Harmony Friends zaspieva piesne rôznych hudobných žánrov.

Devätnásta hodina prinesie so sebou oficiálne otvorenie Klokočinského jarmoku a po ňom bude nasledovať vystúpenie kapely Cimbal Brothers, ktorá má v repertoári hity od svetoznámych osobností, ale aj filmové soundtracky. Od 20.30 hod. do 22. hod. sa zabavíte a odreagujete so svetovou párty kapelou Replay Band.

Sobota neostane nič dlžná piatku. O 15. hod. si umelci z Harry Teater pripravili pre deti divadelné predstavenie Soľ nad zlato. Po jeho skočení sa uskutoční prezentácia aktivít žiakov z CVČ Domino Nitra. O 16.45 hod. sa začne blok renesančných tancov a predvedie ho Šermiarska skupina Tostabur. Ďalej, o 17.30 hod., bude nasledovať vystúpenie nitrianskej kapely Odznova, ktorá poteší hlavne milovníkov rocku, pretože zahrá piesne írskej kapely The Cranberries. Neskôr sa bude tancovať s Akadémiou tanca Nitra. Naučené kroky môžete pokojne využiť na vystúpení skupiny Smola a hrušky, ktorá vám zahrá a zaspieva o 19.30 hod. Sobotňajší večer vám o 21. hod. spestrí aj The Backwards so svojou Beatles show. „Obe kapely sú zárukou obrovskej vlny energie a pohody sobotného večera. Program osvieži aj večerná ohňovo – orientálna show v podaní tanečníc zo Šermiarskej skupiny Tostabur,“ oznámilo mesto Nitra.

Moderátorkou podujatia bude Nikoleta Mars Kováčová.

„Zmena programu a účinkujúcich je vyhradená. Vstup na podujatie bude v zmysle aktuálne platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky,“ dodalo mesto.

AKTUALIZOVANÉ 26. augusta:

Krátko po 17.30 hod. však poradca pre komunikáciu MsÚ v Nitre, Henrich Varga, informoval o zmenách organizácie tohtoročného Klokočinského jarmoku. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre upozornil zástupcov mesta, že toto podujatie sa musí konať v prísnejšom režime.

„Pre vstup na Klokočinský jarmok bude potrebný negatívny test, doklad o očkovaní alebo o prekonaní Covidu,“ oznámil Varga.

Organizátori akcie, teda mesto Nitra, pozmenilo podmienky vstupu na jarmok, a to na základe stanoviska RÚVZ v Nitre z 25. augusta.

 „Pri organizácii hromadného podujatia „Klokočinský jarmok“ v dňoch 27. – ‪28. 8. 2021‬ RÚVZ Nitra upozornilo zástupcov mesta Nitra, že sa jedná o jedno hromadné podujatie (nie je možné rozdeliť ho na štyri podujatia) a je potrebné zabezpečiť požiadavky vyhlášky platné pre počet nad 1000 osôb v exteriéri,“ uvedené je v stanovisku RÚVZ Nitra.

Jarmok sa teda nakoniec uskutoční v OTP režime. To znamená, že zúčastniť sa ho budú môcť len očkovaní, testovaní alebo tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19. Presnejšie osoba, ktorá je úplne zaočkovaná. Ďalej osoba, ktorá sa preukáže negatívnym výsledkom testu nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu, 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu. Navštíviť ho bude môcť i ten, kto pred nie viac ako 180 dňami prekonal ochorenie COVID-19.

V areáli, kde sa podujatie uskutoční, sa bude nachádzať mobilné odberné miesto. „Kapacita jarmoku bude v zmysle COVID automatu platného od 16. augusta nastavená na 5000 návštevníkov. Prvoradým záujmom mesta Nitra je chrániť zdravie a životy obyvateľov a návštevníkov mesta, preto samospráva pristúpila na požiadavku RÚVZ a mení podujatie „Klokočinský jarmok“ do režimu OTP,“ spresnil Varga.

Spomínané mobilné odberné miesto (MOM) bude k dispozícii 27. a 28. augusta od 13. do 21. hodiny.

Plagát – 19. Klokočinský jarmok. zdroj: mesto Nitra

titulná foto: archív TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password