Po dvoch rokoch sa do adventného mestečka pod Zoborom vracia aj kultúra

Ponuku gastro stánkov budú počas celého adventu dopĺňať hudobné koncerty, tradície, detské vystúpenia a Večerníčkové kino.

Kultúrny program na Svätoplukovom námestí začne už koncom týždňa počas 1. adventnej nedele. Nitriansky biskup Viliam Judák najprv požehná adventný veniec v areáli Nitrianskeho hradu a po zapálení prvej sviece a vystúpení speváckeho zboru sa návštevníci v sprievode vydajú smerom k námestiu.

Adventné mestečko na námestí oficiálne o 17. hodine otvorí rozsvietenie vianočného stromčeka s účasťou herečky Divadla Andreja Bagara Evy Pavlíkovej a s vystúpením Fats Jazz Band.

Nasledujúci týždeň tu vystúpia napríklad žiaci základných umeleckých škôl, Nitrianska heligónka, folklórne skupiny Rapkáčik, Nevädza a Lehoťanka, ale aj hudobníčka Kristína Uhlíková a skupina Close Harmony Friends.

Na 2. adventnú nedeľu návštevníkov poteší Mikuláš aj speváčka Dominika Titková and Friends.

V ďalšie dni sa programu zúčastnia deti z nitrianskych základných škôl, detské folklórne súbory, Maďarský spevácky zbor UKF a tiež nitrianska skupina DORA.

V poradí 3. adventná nedeľa ponúkne Strieborný večer s folkovým vianočným prekvapením.

Cez týždeň v mestečku vystúpia opäť deti z nitrianskych škôl. Návštevníci si na Luciu pozrú aj tradičné zvyky skupiny Tradícia. Program doplní nitrianska Mareena, detské bubnové rytmy a skupina Paper Moon Trio.

Záver adventu spestrí zlatá nedeľa s Petrom Zbranekom, kapelou Domovina a speváckym zborom Radosť.

Počas posledných dní pred Vianocami si ešte môžete užiť vystúpenia folklórnych skupín, E.G.O. Group, Rockovej školy a v sobotu 31. decembra aj silvestrovskú párty. Deti v mestečku každý štvrtok zabaví tiež Večerníčkové kino.

Stánky s remeselnými výrobkami a malé stánky sú otvorené vždy od 10. do 20. hodiny a veľké gastro stánky od 10. do 22. hodiny. Kultúrny program začína väčšinou o 17. hodine.

Televízia Nitrička

Forgot Password