Po dopravnej nehode v Nitrianskym kraji hlásia 4 mŕtvých a 9 zranených

V katastri obce Zemné v Novozámockom okrese dnes v skorých ranných hodinách došlo k tragickej nehode.

(TASR) Medzi obcou Neded a Dedinou Mládeže v Nitrianskom kraji došlo v stredu k tragickej dopravnej nehode. Pri zrážke troch osobných áut a kamióna zahynuli traja ľudia, ďalších deväť osôb sa zranilo. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová.

Zraneným poskytli hasiči predlekársku prvú pomoc, vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru a zamedzili úniku prevádzkových kvapalín.

Na mieste udalosti zasahujú hasiči z hasičských staníc v Kolárove a v Šali. Zelená vlna RTVS i Stella centrum informujú, že daný úsek je v súčasnosti neprejazdný. Dopravu riadi polícia, obchádzková trasa vedie cez Nové Zámky.

Operačné stredisko Záchrannej zdravotnej služby prijalo informáciu o dopravnej nehode o 5.13 h.

„Na pomoc sme okamžite vyslali tri posádky záchrannej zdravotnej služby. Účastníkom nehody, ktorí utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom, sme už nedokázali pomôcť. Ošetrili sme šesť zranených, ktorí utrpeli poranenia úrazového charakteru,“ potvrdila hovorkyňa záchranárov Alena Krčová. Piatich z nich previezli do nemocníc v Galante, Nových Zámkoch a Komárne, šiesty prevoz do nemocnice odmietol. Pri dopravnej nehode došlo k zrážke troch osobných áut a kamióna. Podľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre sa vodič poľského kamióna pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke. Prešiel do protismeru, kde zachytil jedno vozidlo a následne narazil do dvoch oprotiidúcich vozidiel. Kamión zostal po náraze prevrátený na boku. „Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že jedno z vozidiel sa nachádza zakliesnené pod havarovaným kamiónom,“ priblížila Križanová. Pôvodná informácia hovorila o troch obetiach nehody. „Hasiči počas záchranných a vyslobodzovacích prác našli v havarovanom vozidle, ktoré zostalo po nehode zakliesnené pod kamiónom, ďalšiu osobu bez známok života,“ potvrdila Križanová. Okolnosti, príčina, ako aj miera zavinenia sú predmetom vyšetrovania polície.

Televízia Nitrička

Forgot Password