Plamene zachvátili liaheň v Nitre. Uhynuli tisícky kusov hydiny

Na miesto bola vyslená expertízna skupina, ktorá bude zisťovať príčinu.

Prezídium Hasičského a záchranného zboru dnes skoro ráno informovalo, že záchranné zložky už 4 hodiny zasahujú pri požiari liahne patriacej pod mesto Nitra. Požiar stihol spôsobiť škodu v tisícoch eur. Po príchode na miesto hasiči objekt preskúmali a zistili, že plamene zasiahli halu s rozlohou 73 x 12 metrov. Išlo o liaheň hydiny.

„Následkom požiaru uhynulo cca 6 tisíc kusov hydiny,“ uvádzajú hasiči.

Zdroj foto: Prezídium HaZZ

Tým sa už podarilo požiar lokalizovať, no pokračovali v likvidačných prácach. Zasahovali tu profesionálni aj dobrovoľní hasiči z Nitry, Šale, Selenca, Jarku a Dražoviec.

Požiar vypukol podľa nitrianskej krajskej polície v obci Párovské Háje krátko po druhej hodine v noci. Išlo o halu č. 5. Predbežné údaje hovoria, že v liahni sa nachádzalo približne 6 tisíc nosníc a 500 kohútov.

„Na miesto udalosti bola vyslaná expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru z PTEÚ MV SR v Bratislave, nakoľko škoda bola predbežne vyčíslená na viac ako 200 tisíc eur,“ doplnilo Prezídium HaZZ.

Zdroj foto: Krajské riaditeľstvo PZ SR v Nitre

Vyšetrovateľ Policajného zboru okolnosti tejto udalosti vyšetruje ako zločin poškodzovania cudzej veci. Príčina požiaru je predmetom vyšetrovania.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password