Plače celé Slovensko

Nielen Nitra, ale aj celé Slovensko sa spamätáva zo včerajšej tragickej udalosti, ktorá je porovnateľná s nehodou autobusu a osobného vlaku v Polomke z roku 2009. Spolu sa totiž zapísali do našej histórie ako najčiernejšie dni Slovenska.

Ilustračná fotka

Predseda vlády Peter Pellegrini dnes na mimoriadnom zasadnutí vlády SR navrhol vyhlásenie štátneho smútku v súvislosti s haváriou, ku ktorej prišlo v stredu 13. 11.2019 na „ceste smrti“ medzi Nitrou a Zlatými Moravcami. Na zajtrajší – piatkový deň 15.11.2019 bol od 8.00-20.00 hodiny vyhlásený štátny smútok.

 „S hlbokým zármutkom som včera prijala správu o obrovskej tragédii pri Nitre. O to viac sa nás dotýka nešťastie ľudí, ktorí sa tešili zo života v našej blízkosti, v našom kraji. Preto som sa rozhodla požiadať predstaviteľov Nitrianskeho samosprávneho kraja o uctenie si obetí nešťastia minútou ticha,“ vyjadrila sa k včerajšej udalosti aj Eva Antošová, poslankyňa NR SR a podpredsedníčka Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Vestibul Obecného úradu Kolíňany
zdroj: FB Kolíňany – Kolon

„Dňa 14. 11. 2019 o 9.00 hod. bolo zriadené na obecnom úrade v Kolíňanoch centrum sústredeného sociálneho zabezpečenia. Centrum je zriadené za účelom pomoci občanov, ktorí potrebujú pomoc, alebo poradiť v tejto nepriaznivej životnej situácii. Informácie budú poskytovať zamestnanci Úradu práce sociálnych vecí a rodiny,“ informuje obec.

Rodiny dvanástich ľudí majú za sebou zrejme najťažšiu noc svojho života. Pri včerajšej nehode, pri ktorej prišlo k zrážke autobusu a preťaženého kamióna naloženého kamennou zmesou,  zahynulo dokopy 12 osôb, z toho 5 detí mladších ako 18 rokov, ďalších 20 osôb bolo zranených.

Mnohí z nich ešte stále v kritickom stave bojujú o svoj život.  Pri udalosti zasahovalo 63 príslušníkov HaZZ s 25 kusmi hasičskej techniky. Na mieste boli prítomní aj prezident HaZZ Pavol Nereča, ministerka vnútra Denisa Saková, ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská a predseda vlády Peter Pellegrini, ktorý prerušil oficiálnu návštevu na Cypre.

„Neviem nájsť slová, ktoré by zmiernili bolesť rodičov a príbuzných, pretože s takouto stratou vlastných detí sa nedá vyrovnať , a ako matke je mi ťažko na to aj pomyslieť,“ dopĺňa poslankyňa Eva Antošová. Nitrianska župa poskytne svoju pomoc Strednej odbornej škole techniky a služieb v Nitre, ktorá touto nehodou prišla až o štyroch svojich študentov.

ODPOČÍVAJTE V POKOJI

Natália – († 15)
Alex – († 16)
Denisa – († 17)
Veronika- († 17)
Martin – († 17)
Mariana – († 21)
Adriana – († 40)
Dušan – († 42)
Erika – († 45)
Alena – († 57)
Ladislav – († 63)
Barbora – († 70)

Fotky z havarovaného vraku
zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password