Začal sa boj – skladba, ktorá povzbudí pacientov s onkologickým ochorením

Boj s onkologickým ochorením je náročný, Dušan Bajnok a Norbert Pompa sa preto rozhodli pacientov povzbudiť skladbou, ktorá vyšla začiatkom novembra.

Dušan Bajnok napísal text skladby v čase, kedy sa jeho dvom kamarátkom zhoršil zdravotný stav. „Najprv ním plánoval iba povzbudiť tieto svoje dve priateľky, začal však veriť, že ak by k textu niekto zložil hudbu, skladba sa môže stať oporou aj pre ďalších, ktorí sú chorí, alebo sa dokonca ocitli na hranici života a smrti,“ uvádza Občianske združenie Prežila som TO.

K Dušanovi sa pridal Norbert Pompa, ktorý text zhudobnil. Do textu boli zakomponované názvy autorských kníh (Prežila som TO a UŽ NEPLAČ) Ivany Debrecéniovej a Jany Rozenberg, pre ktoré bola spočiatku pieseň venovaná.

„Dušan sa z tohto projektu nesmierne tešil a začal snívať o tom, že sa z tejto skladby stane hit, ktorý si možno raz vypočuje aj v rádiách a už sa vydania skladby nevedel dočkať,“ informuje občianske združenie. Autor textu sa však uvedenia skladby nedočkal, jeho prácu dokončil hudobník Norbert Pompa a režisérka Oli Kollárová. Pieseň vyšla 7. novembra, pretože v tento deň by Dušan oslávil svoje 42. narodeniny.

„Keď som ráno okolo desiatej dostal správu s Dušanovým textom, bol som na ceste do práce. Stihol som si ho parkrát prečítať a počas šoférovania mi už hrala konkrétna hudba v mysli a rodila sa skladba. Asi po desiatich minútach som si sadol za klavír a skladbu nahral na mobil. Neopisujem to preto, žeby som chcel vyzdvihnúť svoju genialitu, ale preto, že ma Duškov text chytil za srdce tak veľmi, že mi hudba k nemu znela úplne prirodzene. Tak, ako ešte nikdy k žiadnemu inému textu,“ uviedol autor hudby.

zdroj: Youtube Norbert Pompa

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password