Piatok tekvicového sprevádzalo otvorenie novej Divadelnej zóny

Podujatie spojené s hudbou a vyrezávaním tekvíc sa z Kupeckej ulice rozšírilo na námestie.

Tradícia tekvicového piatku, kedy sa na Kupeckej ulici v Nitre stretávame pri obľúbenom jesennom vyrezávaní tekvíc, pokračovala aj tento rok. Malých aj veľkých pri vyrezávaní sprevádzali vystúpenia hudobných hostí. Na Kupeckej sa predstavila skupina Páni Času a neskôr duá Mária Vavrúšová s Martinom Rehákom a Kristína Uhlíková s Jurajom Janíkom. Pre usilovných vyrezávačov bolo k dispozícii aj občerstvenie, pričom ruku k dielu priložil aj herec Divadla Andreja Bagara Martin Nahálka, ktorý varil jesennú tekvicovú polievku.

Podujatie sa tentokrát rozrástlo o Divadelnú zónu s hudobným programom.

O hudobné vystúpenie sa v piatok postarali aj herci Divadla Andreja Bagara, ktorí v podaní divadelnej kapely Živica, zahrali najznámejšie retro hity. Návštevníci divadla mohli známe piesne počuť už v predstavení Syna či dcéru, kde Živica účinkuje. Niektorí sa počas vystúpenia nenechali rušiť pri vyrezávaní, iní spievali a tancovali spolu so skupinou. Nestarnúce hity roztancovali aj tých najmenších.

Vystúpenie sprevádzalo otvorenie nových priestorov na sedenie či ležanie, ktoré vzniklo v parčíku pri divadle. „Projekt realizovalo Divadlo Andreja Bagara, aby vám spríjemnilo nielen tie chvíle, keď ste vo vnútri budovy, ale aj keď sedíte vonku a čakáte napríklad na predstavenie,“ povedal riaditeľ divadla Jaroslav Dóczy. Divadelná zóna vznikla vďaka grantovému programu Mením Moje Mesto a podpore mesta Nitra i Nitrianskej komunitnej nadácie. Grantový program podporil aj samotné podujatie Piatok tekvicového.

Cieľom projektu novej zóny pri divadle je revitalizovať verejný priestor prostredníctvom umeleckého a funkčného dizajnu.

Autormi sedadiel a ležadiel sú mladé architektky so skupiny Woven, ktoré sa zaoberajú netradičným využitím priestorov pre verejnosť. „Aj Divadlo Andreja Bagara v spolupráci s týmito inštitúciami a organizáciami chcelo trošku prispieť k skrášleniu námestia,“ dodal riaditeľ divadla.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password