Petícia za transparentný výber riaditeľa Agrokomplexu nezožala veľký úspech

Ján Mičovský, nový šéf rezortu pôdohospodárstva, prišiel osobne odvolať generálneho riaditeľa Agrokomplexu Branislava Borsuka.

Vedenie Agrokomplexu bude mať nového riaditeľa. Správu nad výstaviskom prebrala dočasne Mária Balková, vedúca oddelenia ľudských zdrojov.

Za odvolaním hlavného predstaviteľa nitrianskeho výstaviska má byť zlé hospodárenie, míňanie nasporených financií, zadĺženie sa voči vystavujúcim a pod. „Situácia štátneho podniku Agrokomplex, Národné výstavisko je náročná, čo súvisí predovšetkým so zákazom konania podujatí v súvislosti s pandémiou COVID-19. Jediným zdrojom príjmu národného výstaviska sú totiž prenájom plôch a vstupné. To, samozrejme, nie je možné. Čo sa týka hospodárenia podniku v predchádzajúcom období, prebieha audit,“ odkazuje Vladimír Michalík, MINV pôdohospodárstva, riaditeľ odboru komunikácie a marketingu/hovorca.

Ako sa výstavisko vyrovná s dlžobami, ktoré vznikli zrušením výstav, zatiaľ nevedno. „Agrokomplex rieši vzniknutú situáciu. S vystavovateľmi komunikujeme a hľadáme riešenie,“ vysvetľuje Martin Lužbeťák, Vedúci oddelenia marketingu a PR Agrokomplex Nitra. Funkcia riaditeľa výstaviska je voľná od 11. mája. Rozhodnutie, kto by ho mal nahradiť Branislava Borsuka, padne na základe výberového konania.

K problému sa vyjadril aj Marek Hattas, primátor mesta Nitry: „Za posledné obdobie sa nám na Agrokomplexe vymenilo veľmi veľa riaditeľov. Najvyšší kontrolný úrad hovorí o tom, že je to veľmi veľký problém. Nie je tam jasné smerovanie a vízia vedenia Agrokomplexu.“ Práve z tohto dôvodu podal primátor na ministerstvo petíciu, kde žiada vládu o transparentný výber nového riaditeľa. Ministerstvo reaguje na jeho petíciu rezervovane. „Pán primátor a poslanec NR SR za vládnu koalíciu totiž najprv zverejnil petíciu a až následne požiadal o rokovanie s pánom ministrom, pričom ani nepočkal na reakciu zo strany ministerstva,“ vysvetľuje Vladimír Michalík.

Viac sa dozviete v reportáži TV Nitrička tu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password