Pátranie po stratenom mobile skončilo nečakane

Pomohla aplikácia, ktorú si nainštaloval člen policajnej hliadky, no našli viac, než chceli.

Poznáte ten pocit, keď neviete nájsť mobil, oblieva vás studený pot a rozmýšľate, kam sa mohol podieť? Tak sa možno cítil muž, ktorý v jedno ráno pri nitrianskom Divadle Andreja Bagara oslovil policajtov so žiadosťou o pomoc pri hľadaní odcudzeného mobilu.

Pomohla aplikácia, ktorú mal muž nainštalovanú v zmiznutom mobilnom telefóne.

„Jeden z príslušníkov mestskej polície si aplikáciu stiahol a nainštaloval do svojho mobilného telefónu a hneď sa mu zobrazila poloha hľadaného mobilu,“ uvádza Mestská polícia v Nitre. Hľadajúci tak zistili, že mobil sa nachádza niekde uprostred parkoviska na Podzámskej ulici. Policajti skúšali na telefónne číslo niekoľkokrát volať. Telefón bol zapnutý, zvonil, no nikto ho nedvíhal. „Poškodený uviedol, že jeho mobil sa rozobrať nedá a bez otlačku prsta sa nedá ani vypnúť,“ vysvetľuje polícia.

foto ilustračná (pixabay.com)

Po chvíli pátrania na parkovisku si všimli v jednom z áut sedieť muža.

Ten na výzvu, aby vystúpil a preukázal svoju totožnosť, uviedol, že mobil iba našiel a chcel ho odovzdať na polícii. Bratislavčan vo veku 51 rokov zariadenie odovzdal policajtom.“ Z tohto konania i podľa zistenia majiteľa mobilu bolo zrejmé, že podozrivý Bratislavčan s telefónom manipuloval, preto mestskí policajti neuverili jeho tvrdeniu o snahe mobil odovzdať na obvodné oddelenie policajného zboru,“ opisuje situáciu mestská polícia. Vzhľadom na to, že hodnota odcudzeného predmetu bola privolaná aj hliadka Policajného zboru SR pre podozrenie z trestného činu krádeže.

Napokon sa však ukázalo, že podozrení je viac.

„Pri vyšetrovaní sa u podozrivého muža našiel ďalší mobil, ktorý údajne tiež našiel a tiež ho chcel odovzdať na obvodnom oddelení policajného zboru,“ dodala polícia.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password