Patologické oddelenie v Nitre dostalo významnú akreditáciu

Bude jediné štátne akreditované pracovisko svojho druhu.

V apríli 2019 Oddelenie patológie Fakultnej nemocnice Nitra absolvovalo posudzovanie Slovenskou národnou akreditačnou službou (SNAS). Výsledok priniesol Oddeleniu patológie nitrianskej nemocnice Osvedčenie o akreditácii pre medicínske laboratóriá, ktoré vstúpilo do platnosti 13. septembra.

„Oddelenie patológie je spôsobilé vykonávať vďaka tejto norme histologické, imunohistochemické, špeciálne a cytologické vyšetrenia,“ uvádza sa v stanovisku FN v Nitre.

Akreditácia pre medicínske laboratóriá zabezpečuje kvalitu práce nielen oddelenia patológie, ale aj celého zdravotníckeho zariadenia, pretože oddelenie patológie spolupracuje s ostatnými medicínskymi odbormi v nemocnici a tým sa podieľa na určení diagnózy, štádia, liečby a prognózy ochorení.  

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password