Parkovanie po novom

Mesto odsúhlasilo novú parkovaciu politiku. Vodiči ale v novom roku zlepšenie nezaznamenali.

Nová parkovacia politika priniesla do Nitry niekoľko zmien. Mesto nimi chcelo dosiahnuť zlepšenie krátkodobého parkovania v meste.

„Aby 80 percent parkovísk bolo obsadených a 20 percent sme mali stále voľných. To znamená, že keď príde človek na aute do mesta, tak zaparkuje. Budeme skúmať, ako sa bude doprava v našom meste meniť,“ hovorí primátor mesta Nitry Marek Hattas.

Aktuálne existujú tri typy parkovacích kariet, ktoré môžu ľudia využívať. Pre obyvateľov mesta je tu rezidentská karta, predplatitelia si môžu dať vyhotoviť abonentskú kartu a posledná karta je pre ťažko zdravotne postihnutých občanov.

„Cez týždeň do tej druhej tretej je to absolútny problém. Človek potrebuje niekedy zastať len na minútku a už je zle. Miesto nenájde, je to veľmi prehustené,“ opisuje vodič pretrvávajúce ťažkosti s parkovaním.

„Nebudeme budovať parkovacie domy predtým, než budeme mať jasné čísla, aký dopad má nová parkovacia politika na parkovanie v starom meste,“ vysvetľuje primátor. Objektívne výsledky zmien budú ale viditeľné až nasledujúci rok. „Vtedy budeme môcť jasne povedať, že parkovanie sa nám vyvíja takýmto tempom a budeme nútení v strede mesta postavili parkovací dom. Alebo naopak, ukáže sa, že parkovacie kapacity sú dostatočné.“

Celú reportáž nájdete k nahliadnutiu tu.

Televízia Nitrička

Forgot Password