Parkovací pruh na Špitálskej sa ruší. Nahradí ho odbočovací

Vo Fakultnej nemocnici v Nitre vzniklo mobilné odberové miesto. Dopravná organizácia na priľahlej ulici sa mu dočasne prispôsobí.

Od dnes sa ruší jeden parkovací pruh na Špitálskej ulici. Na jednosmernej komunikácii smerom k starému vchodu do nemocnice zmizlo približne 30 parkovacích miest. Dôvodom je zriadenie mobilných odberových jednotiek vo FN Nitra.

Na ulici vznikol odbočovací pruh do nemocnice.

Ten vedie k mobilným jednotkám určeným na testovanie prítomnosti COVID-19. Veľkokapacitné odberové miesto (VOM) bolo v nitrianskej nemocnici zriadené 31. augusta, dostupné je práve zo Špitálskej ulice. „Štát chce zriadením týchto jednotiek vo všetkých krajských mestách zvýšiť pretestovanosť až na úroveň 7 500 ľudí denne,“ vysvetľuje hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Mapa MOM vo FN Nitra
Zdroj: FN Nitra

Odbery na novovzniknutých miestach sú realizované v pracovných dňoch v čase od 7.30 do 12.30. „Vyšetrenie sa vykonáva pre držiteľov COVID-19 PASS-u,“ informuje nemocnica. Pacienti musia byť na testovanie vopred objednaní, a to prostredníctvom mobilnej aplikácie Moje ezdravie, cez internetovú stránku korona.gov.sk alebo na odporučenie obvodného lekára či regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Dopravné obmedzenia sú dočasné. Platia iba po dobu fungovania mobilných testovacích jednotiek.

Zmena organizácie dopravy nijako nezasiahne do prechodu autobusových liniek ani osobných vozidiel, obmedzí len možnosť parkovať na Špitálskej ulici. Chodcov aj vodičov v týchto chvíľach usmerňuje polícia.

Foto: Google Street View

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password