Pápež František sa rozhodol pre nezvyčajný krok

Svetové vlády prijímajú radikálne kroky, ľudia menia svoje zvyky a tomu všetkému sa prispôsobuje aj náboženstvo, ťažké časy si žiadajú netradičné rozhodnutia.

Dnes o 18:00 hodine prebehne požehnanie mesta a celého sveta. V nedeľu 22. marca hlava cirkvi oznámila, že v piatok 27. marca v podvečerných hodinách udelí požehnanie Urbi et Orbi (Mestu a svetu), ktoré sa podľa zvyklostí udeľuje iba v čase vianočných sviatkov a cez Veľkú noc. Toto sviatočné/eucharistické požehnanie určené mestu Rím, ale aj celému svetu bude spojené s možnosťou získania plnomocných odpustkov – odpustenie časného trestu za hriechy, duša sa tak vyhne trápeniu v očistci.

Wikipedia

Svätý otec vyzval všetkých kresťanov na celom svete, aby sa zastavili a pomodlili. Pápež ďalej uviedol, že požehnanie Urbi et Orbi udelí v spomínanom čase z prázdneho vatikánskeho Námestia sv. Petra, ktoré býva za normálnych okolností preplnené. Vzhľadom na prebiehajúcu svetovú pandémiu sa však námestie uzavrelo a ľudia dostali zákaz združovania sa. Bohoslužba a požehnanie sa preto bude vysielať v kresťansky orientovaných televíziách po celom svete. Krajina tak reaguje na chorobu COVID-19, ktorej podľahlo takmer 5 000 Talianov.

Wikipedia

„Chceme reagovať na pandémiu tohto vírusu univerzálnosťou modlitby, súcitu a láskyplnosti. Zostaňme jednotní,“ odkazuje pápež František.

TV Noe

Z kostola sv. Marcela v Ríme sa pred takmer jedným dňom sňal zázračný kríž so sochou Krista. Práve tento náboženský predmet mal byť v roku 1522 prenesený cez mesto, ktoré sužovali morové epidémie. Kríž bude postavený na Námestí sv. Petra pred svätým otcom, ktorý bude vykonávať svoju bohoslužbu a požehnanie.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password