Padajúci konár zranil v parku ženu

Na rodinu prechádzajúcu sa v Mestskom parku v nedeľu spadol konár. Žena utrpela viaceré zranenia.

Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Konár stromu padajúci na zem zasiahol 42-ročnú ženu. „Ešte teraz sa trasiem a mám pred očami ako sa ten konár rúti na tú rodinu a ako všetci, teda hlavne muži, utekajú pomáhať ten konár odtiahnuť a pomôcť vytiahnuť tú pani,“ opisuje nešťastné chvíle okoloidúca. Pád konára vyzeral podľa svedkov hrôzostrašne, možno preto hovoriť o šťastí v nešťastí. Stav ženy prevezenej do Fakultnej nemocnice v Nitre je aktuálne stabilizovaný. „Pacientka bola privezená a následne hospitalizovaná v našej nemocnici s viacerými zlomeninami a otrasom mozgu,“ povedala hovorkyňa FN Nitra Tatiana Timková.

Na nepríjemnú udalosť reagovalo aj samotné mesto: ,,Dnešnej situácie v Mestskom parku je nám úprimne ľúto.“

Foto: Mesto Nitra

Primátor mesta Marek Hattas prejavil žiaľ nad nešťastnou príhodou prostredníctvom sociálnej siete: V prvom rade by som chcel vyjadriť nad touto udalosťou ľútosť a zaželať zranenej žene skoré uzdravenie.“ Po tom, čo si bol miesto osobne pozrieť, zvolal na pondelok pracovné stretnutie. O jeho výsledkoch by sme mali byť informovaní v priebehu dňa.

Radnica však podľa vlastných slov starostlivosti o mestskú zeleň venuje náležitú pozornosť: „Stromy v parku kontrolujeme nepretržite. Robíme zásahy, ošetrenia aj výruby.“ Len počas tejto zimy dala samospráva v parku spíliť sedem nenávratne poškodených drevín. V mieste, kde sa stala dnešná udalosť, odstránili na prelome rokov jaseň. V pláne sú zdravotné rezy a ďalšia redukcia stromov. Prednosta Mestského úradu v Nitre mal objednávku na tieto úkony podpísať 19. mája. „Napriek našej snahe takýmto udalostiam nevieme stopercentne predísť. Úprimne nás mrzí, čo sa dnes stalo a zranenej žene želáme skoré uzdravenie,“ uzatvorila radnica.

Meteorologické výstrahy nie je dobré podceňovať.

Počas nepriaznivého počasia je pobyt v prírode mimoriadne nebezpečný. Mesto v takýchto prípadoch zvykne park uzatvárať. Nie je tak dávno, čo Nitrou otriasla tragédia. Pod vplyvom silného vetra koncom septembra 2019 na cyklotrase pri futbalovom štadióne spadol konár. Ten zasiahol skupinu žiakov vracajúcu sa z branného cvičenia, o život prišiel 14-ročný Patrik. Okolnosti tragédie sú stále predmetom vyšetrovania.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password