Predpoveď počasia: Prichádza ochladenie

Teploty klesnú pod dvadsiatku, ubudne aj slnečných lúčov.

Pondelok 4. 10.

Čaká nás jasný pondelok zrána s nízkou oblačnosťou alebo hmlami. Denné teploty vystúpia na 18 – 23 stupňov, na západe a Honte väčšinou až do 26 stupňov. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 8 do 2 stupňov, na západe a miestami aj v Žilinskom kraji 14 až 8 st.

Utorok 5. 10.

Ďalší deň bude jasný až polojasný, k večeru na západe postupne pribúdanie oblačnosti. V noci a dopoludnia ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. „Najnižšia nočná teplota 11 až 6, na západe 15 až 11 st. Najvyššia denná teplota 20 až 25 st.,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav.

Streda 6. 10.

Prichádza ochladenie.

Najvyššie denne teploty vystúpia na 13 až 18 stupňov. Nočné teploty klesnú na 12 až 7, v údoliach ojedinele okolo 5 stupňov. Oblačnosť bude najprv zmenšená, neskôr zamračená. V noci najmä na západe a cez deň na viacerých miestach pribudnú prehánky a dážď.

Štvrtok 7. 10.

„Prevažne veľká oblačnosť. Na viacerých miestach dážď alebo prehánky, na východe menej zrážok, predpovedá SHMÚ. Maximálne denné teploty vystúpia na 12 až 18 stupňov, v noci klesnú najviac na 12 – 6.

Piatok 8. 10.

Oblačnosť bude prevažne veľká, ojedinele zmenšená s maximálnymi dennými teplotami od 11 do 17 stupňov. Prehánky a dážď sa vyskytnú najmä na juhu. V noci sa ochladí na 7 až 2 stupne, na juhozápade okolo 9 stupňov.

Víkend

Začiatkom víkendu bude oblačnosť malá, miestami aj zväčšená. Jesenné teploty so dostanú najviac na 9 až 15 stupňov. Najnižšie nočné teploty klesnú na 7 až 2, v údoliach miestami 2 až -2 st.

foto ilustračná (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password