Otvorili Mestský kúpeľ

Po dva a pol mesačnej odstávke plavárne z dôvodu nevyhnutnej rekonštrukcie sú priestory opäť otvorené pre verejnosť.

Priestory Mestského kúpeľa boli dlhodobo v nevyhovujúcom až havarijnom stave. Staré potrubia vplyvom chémie, ktorá upravuje bazénovú vodu, silne korodovali. Po tridsiatich rokoch bolo nutné ich vymeniť. „Rekonštrukcia sa po otvorení potrubí ukázala ako správne riešenie, zvlášť ešte, keď sa krátko pred letným obdobím prejavila aj závada, kedy potrubie začalo vytekať a dochádzalo k úniku vody,“ objasnil dôvody rekonštrukcie vedúci prevádzky plavárne Jozef Bubeník. Okrem prasknutého potrubia boli v zlom stave aj rozvody vody.

Pri oboch bazénoch po úprave pribudli protišmykové výstupy aj nerezové žľaby.

Okrem toho majú bazény novú fóliu, nový systém napájania vody ale aj sací a výtlačný systém, ktorý by mal zlepšiť cirkuláciu vody a s tým súvisiacu kvalitu jej úpravy. Zároveň je tu aj značenie pre plavcov.

S rekonštrukčnými prácami by sa v budúcnosti malo pokračovať.

„Chceme ešte viac zlepšiť komfort, plánujeme rekonštrukciu nielen v saune, ale aj v sprchách a WC priestoroch,“ spresňuje viceprimátor mesta Daniel Balko. Pôvodne bola suma určená na rekonštrukčné práce vo výške 200-tisíc eur. Napokon boli práce lacnejšie a radnici sa ich podarilo vysúťažiť za 161-tisíc eur. „Nebolo to málo peňazí a myslím si, že rekonštrukcia sa podarila, ale tiež, že je tu ešte stále čo robiť,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas. Podľa neho mesto vníma, že ide o obľúbenú službu obyvateľov, a preto sa bude naďalej snažiť investovať finančné prostriedky do zlepšenia stavu a vybavenia Mestského kúpeľa.

Nevyužité permanentky zostávajú v platnosti s cenami pred ich zdražením.

Cenník plavárne, ale prešiel určitými zmenami. Tie však nesúvisia s nevyhnutnou rekonštrukciou. „Ceny vstupného a kúpaliska boli dlhodobo podhodnotené, my sme ich len potrebovali zreálniť,“ vysvetlil odborný poradca pre komunikáciu mestského úradu Henrich Varga.

Na otvorenie Mestského kúpeľa sa bol pozrieť aj štáb TV Nitrička. Ako to po úpravách na plavárni vyzerá uvidíte už dnes večer v spravodajstve televízie.

zdroj foto: fb Mesto Nitra, TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password