Slovenské poľnohospodárske múzeum tento víkend otvára svoje brány

V prípade pekného počasia si návštevníci môžu v areáli urobiť piknik a venovať sa športovým aktivitám.

foto: Agrokomplex

Slovenské poľnohospodárske múzeum (SPM) v Nitre sa neotvorilo hneď po uvoľnení opatrení. Vedenie múzea informovalo, že sa plánuje veľké upratovanie zbierkových predmetov a depozitárov, na ktoré nikdy nebol čas a priestor. Areál sa otvoril v máji po dlhšej prestávke pri príležitosti podujatia Noc múzeí a galérií 2021, do ktorej sa zapojilo aj SPM.

Múzeum má po čase opäť dobré správy.

„Tento víkend (5. – 6. júna) otvárame brány múzea. Ešte lepšia správa je tá, že bude premávať náš parný vlak,“ informuje SPM. Tento raz má byť spustený aj elektrický vláčik. K dispozícii bude tiež sprievod s výkladom po skanzene. Návštevníci budú môcť absolvovať aj jazdu traktorbusom k pavilónu C, kde je umiestnená stála výstava Život s Covidom.

zdroj: Slovenské poľnohospodárske múzeum v Nitre

„Zároveň výnimočne sprístupníme zelené plochy okolia skanzenu pre rodinné pikniky a na športovanie,“ láka múzeum.

Do areálu si môžete priniesť lopty, bedmintonové rakety, kolobežky, bicykle aj kolieskové korčule. Využijete ich napríklad na okruhu okolo Relaxparku. Ten zostáva naďalej zatvorený. Vzľadom na aktuálne protiepidemické opatrenia by ste si mali do areálu zobrať aj jedlo a pitie, ich predaj je teraz v areáli múzea zakázaný.

Areál bude v sobotu aj v nedeľu otvorený od 10.00 do 18.00 hod.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password