Otvorenie novej dm predajne bude spojené s podporou klimatických projektov

Novú predajňu spoločnosti dm drogerie markt otvoria v prízemí Obchodného centra Mlyny už 2. septembra. Otvorenie bude zároveň sprevádzať podpora realizácie jedného z troch projektov, ktoré v centre Nitry upozornia na zmenu klímy.

Hodinový obrat za prvý deň otvorenia od 16.00 do 17.00 hod. spoločnosť zdvojnásobí a venuje jednému z projektov.

Tie boli iniciované pod záštitou združenia Nitra 2026, ktorá stojí za kandidatúrou Nitry na európske hlavné mesto kultúry 2026. „Dôležitou tému kandidatúry Nitry je práve revitalizácia verejných priestorov s prepojením na životné prostredie a zmenu klímy,“ informuje spoločnosť dm.

Hlasovať môžete za jeden z troch ponúkaných projektov.

zdroj: dm drogerie markt

Prvým z nich je Greenhouse – verejný skleník s lokalitou na pešej zóne. Autormi projektu sú Miroslav Čibik a Erik Král. Skleník s vodnými tryskami a difúzermi s vôňami ponúkne subtropickú atmosféru priamo v meste. Nápad poukazuje na to, že aj plášť našej planéty sa stenčuje a náš priestor sa mení na skleník. Projekt bude podľa iniciátorov, buď stálou realizáciou Nitranov, alebo zostane len prázdnou inštaláciou, ktorá bude dvíhať varovný prst.

Climate circle – klimatický kruh, teda konštrukcia kruhu doplnená o vodnú paru má symbolizovať večnosť a kolobeh života, zároveň môže byť atraktívnym fotopointom, ktorý bude „rámovať“ budovu Ponitrianskeho múzea. Autormi sú opäť Miroslav Čibik a Erik Král.

Gyriod fusion – gyriodná fúzia prostredníctvom 3D tlačených štruktúr poskytne domov hmyzu a rastlinám. Vznikne tak možnosť dostať zeleň na rôzne lokality aj vo vertikálnej forme. Za autorstvom stojí Crafting plastics! studio.

Prvých 1000 zákazníkov dostane k nákupu darček a členovia zákazníckeho programu získajú body navyše.

V rámci vernostného programu získajú zákazníci od 2. do 5. septembra 10-násobné body a permanentnú tašku.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password