Otvorenie nového Študentského domova UKF v Nitre

Pri príležitosti otvorenia nového akademického roka Univerzita Konštantína Filozofa privíta študentov netradične. Dlhoročne tradičné otvorenie nového akademického roka v Aule univerzity sa presunie do nového Študentského domova UKF.

O 11:00 sa slávnostne otvorí nielen nový akademický rok, ale aj nový Študentský domov Brezový háj. Za dodržania platných protiepidemiologických opatrení sa uvítacieho ceremoniálu zúčastnia i pozvaní hostia zo štátnej správy a samosprávy.

Účasť na otvorení prisľúbili poslanec Európskeho parlamentu a bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen Jurzyca, štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ľudovít Paulis, poslanec NR SR a primátor mesta Nitra Marek Hattas, predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica, zástupcovia UKF v Nitre, a ďalší,“ uviedla vedúca Oddelenia Médií redakcie Náš čas, Jana Černáková.

Budova ŠD Brezový háj bola postavená v roku 1964 a pôvodne slúžila ako internát Stavebného učilišťa v Nitre, no posledných 15 rokov bol objekt takmer nevyužívaný. Rekonštrukcia budovy začala v auguste 2019 a cieľom bolo stihnúť ukončiť práce do 1. septembra 2021.

Zdroj: Ľ. Lampertová

Nový internát má kapacitu 395 osôb, má jedno podzemné podlažie, osem nadzemných podlaží a každom poschodí je 19 izieb „Na prvom podzemnom podlaží sa nachádza päť ubytovacích buniek, primárne určených pre študentov doktorandského štúdia, a jedna ubytovacia bunka s bezbariérovou izbou pre zdravotne znevýhodnených študentov. Ubytovaciu bunku tvoria dve dvojposteľové izby, ktoré majú spoločné sociálne zariadenie a kuchynku s chladničkou,“ uviedol riaditeľ Študentských domovov UKF Peter Hrobár.

Mesačné náklady na bývanie v študentskej dvojlôžkovej izbe sú 55, 20 eur a v trojlôžkovej 52, 20 eur. Súčasťou objektu je študovňa, veľká jedáleň pre študentov a zamestnancov, bufet, práčovňa a študenti budú mať v celkom objekte k dispozícii vysokorýchlostné internetové pripojenie.

Zdroj: UKF

Hlavné prednosti ŠD je najmä situovanosť v krásnom prostredí brezového hája neďaleko rieky Nitry, ktoré je vhodné na šport i oddych. Ideálna je aj poloha, keďže študenti sa neraz musia v krátkom čase presúvať medzi fakultami. V neposlednom rade sa objekt nachádza v širšom centre mesta s dobrým napojením na mestskú hromadnú dopravu, ktorá je taktiež benefitom pre študentov.

Televízia Nitrička

Forgot Password