Otvorenie nového nitrianskeho centra kultúry

Nové nitrianske centrum kultúry – bod.K7 sa nachádza v architektonicky a historicky výnimočnej budove na Štefánikovej 7. Objekt, ktorý v minulosti slúžil ako predajňa tuzexu, banka či kníhkupectvo, má slúžiť ako centrum pre kultúru, kreativitu či komunitné podujatia.

V utorok 14. septembra 2021 o 19.30 sa uskutoční slávnostné otvorenie konceptu bod.K7. Počas slávnostného večera usporiadatelia predstavia víziu priestoru a návštevníci si budú môcť pozrieť vynovený interiér budovy. Pripravené sú komentované prehliadky a v exteriéri sa uskutoční akustický koncert nitrianskej kapely LUVVER. 

Interiér bodu.K7 má slúžiť na premietanie filmov, ale aj na organizovanie workshopov. „Priestor pred budovou poslúži na uvádzanie malých foriem divadla, tanca, hudby a literatúry. A okrem iného poskytne domov pre náš festival európskeho významu Divadelná Nitra, ktorý doteraz sídlil v priestoroch Divadla Andreja Bagara v Nitre,“  informovala Asociácia Divadelná Nitra.

bod.K7 otvorí dvere verejnosti a poskytne možnosti prezentácie zaujímavých projektov rôznych umelcov, organizácií, študentov a detí.

Priestor má za cieľ oživiť pešiu zónu a prinášať do mesta kultúru a umenie prostredníctvom kultúrnych a vzdelávacích podujatí z oblasti divadla, hudby, vizuálneho umenia, filmu a multižánrových aktivít.

Televízia Nitrička

Forgot Password