Otvárajte galériu, máme chuť na umenie (!)

Opatrenia proti šíriacemu sa vírusu poľavujú, na svoje si prídu milovníci umenia.

Druhá vlna uvoľňovania opatrení je za nami, naše zodpovedné správanie postupne prináša svoje ovocie. „S potešením Vám oznamujeme, že Nitrianska galéria je pre verejnosť od 14. mája 2020 opäť otvorená! Ponúkame Vám aktuálnu výstavu 4 cesty prírodou, ktorú máte možnosť konečne vidieť v priestoroch Galérie mladých,“ odkazuje Nitrianska galéria.

Výstava reaguje a skúma postavenie prírody v súčasnom umení. „Téma prírody predstavuje v dejinách umenia mimoriadne dôležitú úlohu. Stála už pri samotnom zrode umenia a v priebehu jeho vývoja patrila neraz ku kľúčovým námetom. Aká je však jej pozícia v súčasnom umení? Nie je dnes príroda už vyčerpanou témou, patriacou skôr do učebníc dejepisu umenia?,“ píše NG.

Vedenie však nezabúda ani na rozbehnuté online projekty, ktoré spustili prednedávnom. „V našom online priestore ostávame naďalej aktívni. Omar sa Vám bude pravidelne prihovárať prostredníctvom projektu Bezgaleristi. Taktiež sme pre Vás pripravili online literárne diskusie v rámci cyklu besied so známym moderátorom Dadom Nagyom a súčasnými slovenskými spisovateľmi 4-3-2-1… ,“ informuje NG.

Opomenutí nezostanú ani tí najmenší. Pre naše ratolesti si galéria pripravila nové hry. „Pre deti budeme vytvárať nové tvorivo – hravé aktivity, pomocou ktorých si môžu spríjemniť dlhé dni strávené doma,“ uvádza NG.

Župný dom

Brány Župného domu sa otvoria vo štvrtok, no treba rátať so zmenou otváracích hodín. „Galéria bude otvorená utorok až piatok od 10:00 do 17:30 hod. Posledných návštevníkov vpúšťame dnu o 17:00. Soboty a nedele je galéria otvorená od 13:00 do 17:30, posledných návštevníkov vpúšťame dnu o 17:00,“ dodáva Nitrianska galéria.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password