Otváracie hodiny mestského úradu v čase pandémie

Viaceré administratívne budovy sú už čiastočne otvorené. Projekty, ktoré ležali pod ľadom, sa tak môžu znova pohnúť.

Podľa vyjadrení hovorcu mesta Nitry Tomáša Holúbeka sa obyvatelia Nitry budú môcť dostať do budovy MsÚ od pondelka 18. mája 2020. Dôležité dokumenty, ktoré čakali na vybavenie, bude možné riešiť, avšak v obmedzenom režime. „Od pondelka 18. mája čiastočne otvárame Mestský úrad v Nitre. Okrem pokladne, ktorá je otvorená už dva týždne, pribudne medzi otvorené pracoviská aj overovanie dokumentov a stavebný úrad. Otvorené budú zatiaľ v obmedzenom čase – v pracovné dni od 8. do 12. hodiny,“ odkazuje hovorca.

Pixabay

Vstup do budovy bude cez hlavný vchod MsÚ. „Radnica žiada všetkých klientov, aby dodržiavali pokyny zamestnancov, ktorí budú vstupy na jednotlivé pracoviská regulovať. Rovnako tiež mesto vyžaduje dodržiavanie všetkých nevyhnutných hygienických opatrení,“ odpovedá Tomáš Holúbek. Obyvatelia by, preto nemali zabúdať na dezinfekciu rúk a stále povinnú ochranu horných dýchacích ciest. Pokiaľ nebudú spĺňať základné bezpečnostné ustanovenia, môže sa im prihodiť, že nič nevybavia a do budovy nebudú ani vpustení.

Obyvateľov zrejme poteší aj čiastočné sprístupnenie stavebného úradu, pokladne, overovania dokumentov a iných pracovísk. Pokiaľ potrebujete navštíviť konkrétny sektor, je podľa vyjadrenia mesta nutné vopred zavolať. Okrem stavebného úradu, pokladne a overovania dokumentov na radnici fungujú aj ďalšie pracoviská, tie však idú v inom režime. Napríklad na matriku či evidenciu obyvateľov je nutné vopred zavolať a dohodnúť si stretnutie,“ odkazuje hovorca mesta.

Pixabay

Všetky dôležité kontakty zverejnilo vedenie na webovej stránke.

Dokumenty do podateľne môžu klienti aj naďalej vhadzovať do škatule, ktorú sme osadili pred hlavnými dverami mestského úradu,“ prezrádza tomáš Holúbek.

Ďalšou dobrou správou je aj znovuotvorenie Turistického informačného centra (TIC): „Od pondelka je tiež v prevádzke, aj Turistické informačné centrum, ktoré sídli v mestskom dome pri fontáne na Svätoplukovom námestí,“ dodáva hovorca mesta.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password