25 klikov pre dobrú vec: Do výzvy sa zapájajú aj športovci z Nitry

Ich cieľom je šíriť povedomie a dodať odvahu.

Zdroj: Instagram Boris Valábik

Depresia, syndróm vyhorenia, bulímia, anorexia, fóbie, úzkostné a iné psychické poruchy sťažujú život jednotlivcom a tiež ich rodinám. O tom, čo spôsobujú, informujeme aj v pravidelnej rubrike Psychické poruchy. Tieto poruchy, si podobne ako iné zdravotné problémy, vyberajú svojich pacientov. Bojovať s „chorobami duše“ ale môže byť pre niektorých náročnejšie. V spoločnosti sa stále vyskytujú názory, ktoré problémy psychiky bagatelizujú. Smútok a negatívne emócie sú nežiaduce. Aj strach z reakcií okolia robí svoje, a tak mnohí trpia potichu.

Známe osobnosti sa to rozhodli zmeniť.

Na sociálnych sieťach Facebook aj Istagram sa už niekoľko dní šíri výzva 25 KLIKOV PRE DOBRÚ VEC. Mediálne známe osobnosti zo sveta športu či politiky sa navzájom označujú a pridávajú do výzvy. Bývalým reprezentantom v kulturistike – Nitranom Rasťom Solárom bol vyzvaný tiež bývalý športovec z Nitry Boris Valábik.

„Cieľom je osloviť čo najviac ľudí a vybudovať tak povedomie o týchto psychických chorobách. Tým že budeme o tejto téme hovoriť verejne dávame signál všetkým chorým, že v tom nie sú sami!“ uvádza na svojich sociálnych sieťach Valábik, ktorý po dlhoročnej hokejovej kariére našiel uplatnenie u polície. Sem-tam sa vyskytuje aj v televízii a s Mariánom Gáboríkom baví Slovákov podcastom s názvom Boris a Brambor. A ďalším vyzvaným je práve Marián Gáborík, ale aj futbalisti Marek Hamšík, Stano Lobotka či iný Nitran Miňo Stoch.

„25 klikov, to je to najmenej, čo môžem spraviť,“ dodal Valábik.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password