V Nitre sa chystajú oslavy Medzinárodného dňa detí

Blíži sa Medzinárodný deň detí. V Nitre sa bude konať niekoľko podujatí, ktoré potešia najmä deti, no možno sa zabavia aj dospelí.

foto ilustračná: pexels.com

Strávte s deťmi kreatívny deň na pešej zóne

Domof creativity v sobotu 28. 5. organizuje od 13. hodiny Kreatívny deň detí na pešej. V programe bude tvorenie, workshopy na tému remesiel a recyklácie, hudby a aktivity pre rodičov s deťmi v priestoroch centra v Dome módy.

Oslavy budú v meste pokračovať aj v nedeľu

Podujatie otvoria približne okolo 14.30 mažoretky so sprievodom od Domu módy. Program bude pokračovať ukážkou talentov z Centra voľného času Domino. 15.30 h príde na rad Notový Danny – veselo a hudobne, telíčka si rozhýbme, o 16.30 h SuriKaty s koncertom Morský svet, o 17.30 h si môžu návštevníci pozrieť Divadlo na hojdačke: Posledný Dinosaurus, Tanečná škola Old School Brothers sa divákom predstaví o 18.30 h.

Pre deti budú priravené zábavné stanovištia na Svätoplukovom námestí a na trávnatej ploche pri DAB.

Za aktivity medzi, ktorými je napríklad hra šachu, poskytnutie prvej pomoci či box s mega rukavicami, môžu hráci získať pečiatky a odmenu. V programu sú aj ukážky práce hasičov a plicajtov, maľovanie na tvár alebo selfie s mimoňom.

V Slovenskom poľnohospodárskom múzeu sa bude deň detí oslavovať 4. júna

Deti sa budú môcť tradične povoziť Nitrianskou poľnou železnicou a elektickým vláčikom. Zúčastniť sa môžu aj tvorivých dielní s modelármi, izby spoločenských hier, súťažiť v kosení alebo zdobiť medovníky. Aj tu si návštevníci pozrú ukážky hasičskej práce a program doplní opekačka na batôžkový spôsob. Areál múzea bude otvorený od 9. do 19. hodiny.

Televízia Nitrička

Forgot Password