Organizácie v Nitre vďaka grantu nakúpili učebné pomôcky, dezinfekciu a ochranné prostriedky

Grantový program Nitrianskej komunitnej nadácie (NKN) podporil 9 verejnoprospešných projektov sumou 10 081,05 eur.

Jednou z podporených inštitúcií je Spojená škola internátna na Červeňovej ulici určená pre deti s autizmom a mentálnym postihnutím. Približne 50 detí dostalo nové špeciálne pomôcky a edukačný materiál na vzdelávanie z domu. Germicídne žiariče nakúpilo Združenie STORM pre svoj nízkoprahový program CIRKUS aj Diecézna charita v hospici.

Vďaka tomu je hospic bezpečnejsí pre 160 klientov, personál aj návštevníkov. STORM tiež nakúpil ochranné pomôcky na terénnu sociálnu prácu.

„Ďalšie 3 kusy germicídnych žiaričov poskytujú dezinfekciu priestorov pre 72 detí a 72 pracovníkov detského domova v Centre pre deti a rodiny v Nitre. Dezinfekcie, ochranné rukavice, respirátory a iné ochranné pomôcky naplno využívajú aj v Centre pre rodinu Nitra, ktoré poskytuje charitatívnu pomoc rodinám i jednotlivcom,“ dopĺňa NKN.

Foto: Unsplash.com

V EFFETE (Stredisko sv. Františka Saleského) zakúpili počítač, slúchadlá s mikrofónom a pomôcky na podporu vizuálneho vnímania. „Tieto pomôcky sú využívané priamo, aj online s deťmi, ktoré majú poruchu sluchu, poprípade v kombinácií s iným druhom zdravotného postihnutia,“ spresňuje nadácia.

Špecializovaná nemocnica sv. Svorada na Zobori zakúpila dýchací okruh a nosové kanyly k neinvazívnej podpore dýchania pre Covid pozitívnych pacientov.

Občianske združenie KlauDIA zabezpečilo vybavenie pre terénnu dobrovoľnícku prácu – respirátory, dezinfekciu, rukavice, mobilnú čističku vzduchu či bezkontaktný teplomer.

„Cieľom programu bolo podporiť organizácie a občianske iniciatívy, ktoré poskytujú pomoc občanom mesta Nitra v boji s pandémiou COVID – 19 a jej následkami,“ uvádza NKN, podpora vzišla z programu Syncreon pomáha Nitre počas pandémie.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password