Organizácia plošného testovania

Na príprave testovania pomáhajú v Nitre športovci aj ľudia z kultúry. Priestory svojich stredných škôl na testovanie ponúka aj Nitriansky samosprávny kraj.

testovanie covid 19

Do výzvy na pomoc pri príprave testovania sa za posledné dni prihlásilo 680 ľudí. V nasledujúcich dňoch ich chce radnica kontaktovať s ďalšími inštrukciami. 

Ako informoval magistrát na sociálnej sieti, testovať sa bude aj v stanoch. „V spolupráci so športovými klubmi a ľuďmi pracujúcimi v kultúre, napríklad zvukármi, sa nám podarilo zabezpečiť desiatky stanov zadarmo. Za toto im patrí obrovská vďaka. Navyše títo ľudia a organizácie sú koronakrízou postihnutí asi najviac, takže skutočne klobúk dole,“ uviedla radnica.

V Nitre by malo byť počas víkendu približne 60 odberných miest.

Aj Nitriansky samosprávny kraj (NSK) vyčlení na potreby celoplošného testovania priestory stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Reagoval tak na požiadavku Okresného úradu v Nitre a mestských samospráv. So žiadosťou o priestory sa na kraj obrátili Nitra, Zlaté Moravce, Komárno, Hurbanovo a Šahy. „NSK vyšiel vo všetkých prípadoch v ústrety. V Nitre vyčlení na potreby testovania priestory desiatich svojich stredných škôl a v mestách Zlaté Moravce, Komárno, Hurbanovo a Šahy vyčlení po jednej strednej škole. Kraj však dáva vo všetkých prípadoch k dispozícii len priestory. Organizáciu a logistiku zabezpečujú mestá a štát,“ uviedla hovorkyňa predsedu NSK Oľga Prekopová.

Na žiadosť ministerstva zdravotníctva pomôže vyšší územný celok aj pri zabezpečení záložných ubytovacích zariadení pre pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19. „NSK rovnako ako v prvej vlne zabezpečí priestory stredoškolských internátov na potreby karanténnych centier pre prípadných pozitívnych zamestnancov zariadení sociálnych služieb vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti,“ doplnila Prekopová.

zdroj foto: unsplash.com

Televízia Nitrička

Forgot Password